Świetny początek sezonu

34 medale zdobyli zawodnicy KSW Łuków podczas zawodów z cyklu Grand Prix Polski. Turniej kickboxingu odbywał się od 13 do 15 stycznia w Mińsku Mazowieckim.

W zawodach pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu wystartowało ponad 500 zawodników. Wśród nich znaleźli się też podopieczni trenera Zenona Pawlikowskiego reprezentujący klub KSW Łuków. Łukowianie rywalizowali w trzech formułach: pointfighting, light contact i kick light. Zdobyli 34 medale: 8 złotych, 11 srebrnych i 15 brązowych.

Medale w kategorii pointfighting dzieci i kadetów młodszych wywalczyli Jakub Oponowicz i Maja Radomyska (złote medale), Sebastian Czerski, Nikodem Gurdziel i Nikola Rosa (srebrne medale) oraz Filip Szaniawski, Maja Mucha, Marysia Piotrowska i Julia Domżalska (brązowe medale).

Medale w kategorii kick light i light contact kadetów młodszych, starszych i juniorów zdobyli Maks Kondracki, Julia Radomyska i Borys Kaczorowski (po 2 złote medale), Bartosz Daniluk (złoty medal), Emilia Krasuska i Róża Zaniewicz (po 2 srebrne medale), Kacper Wryk, Mikołaj Prusinowski, Bartosz Daniluk i Borys Kaczorowski (srebrne medale), Alex Siekierzyński, Sebastian Czerski i Oskar Dudziński (po 2 brązowe medale), Michał Kruczek, Mikołaj Prusinowski, Konrad Zaniewicz, Kacper Wryk i Marcin Jandik (brązowe medale).

Jak dodaje trener Zenon Pawlikowski, turniej w Mińsku Mazowieckim był doskonała okazją do sprawdzenia aktualnej formy zawodników i oceny ich przygotowania do sezonu startowego. W mocno obsadzonym turnieju zawodnicy z Łukowa wypadli. Zgodnie ze słowami trenera wyciągnęli też wnioski, aby na następnych zawodach zawalczyć o jeszcze lepsze zdobycze medalowe. Wyjazd odbył się przy wsparciu i ogromnym zaangażowaniu rodziców młodych sportowców.