Olimpijczyk drugim klubem w Polsce

Ponad 300 osób wzięło udział w zorganizowanych w Ciechanowie Mistrzostwach Zrzeszenia LZS w podnoszeniu ciężarów. W zawodach - z sukcesami - wystartowała także 10-osobowa reprezentacja Olimpijczyka Łuków.

Mistrzostwa Zrzeszenia LZS do 15 i 17 lat trwały od 18 od 21 maja. Wystartowało w nich ponad 60 klubów z całej Polski, które posiadają licencję Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów. W Ciechanowie reprezentantki łukowskiego klubu: Oliwia Markiewicz (kat. 45 kg) i Andżelika Młynarczyk (kat. 55 kg) zwyciężyły w swoich kategoriach wagowych, a brązowy medal w kat. 55 wywalczyła Julia Linkiewicz. Wysokie piąte miejsce w kat. 59 kg uzyskała natomiast Patrycja Domańska, zaliczając wszystkie podejścia i ustanawiając rekordy życiowe z wynikiem 102 kg w dwuboju (45+57 kg).

Wśród młodzików Olimpijczyka reprezentowali początkujący sztangiści: Rafał Łobejko, Krystian Śledź i Filip Królikowski. Niespodziankę wśród nich i brązowy medal w kat. +96 kg wywalczył pierwszy z nich. Natomiast w kategorii 61 kg wystąpili Krystian Śledź i Filip Królikowski, którzy zajęli kolejno 7 i 9 miejsce.

W ostatnich dwóch dniach imprezy na pomost wyszli juniorzy młodsi. W kategorii 61 kg klasą samą dla siebie był Błażej Borkowski, który zaliczył wszystkie podejścia i ustanowił nowe rekordy życiowe. Zawodnik zajął też trzecie miejsce w klasyfikacji bez podziału na kategorie wagowe, za co otrzymał nagrodę finansową w wysokości 600 zł. Ponadto w kat. 73 kg wystąpił Piotr Zachoszcz, który po pasjonującej walce zajął trzecie miejsce z wynikiem 198 kg w dwuboju (82+116 kg). Był to pierwszy medal rangi Mistrzostw Polski tego zawodnika.

W kolejnej kategorii wagowej - do 81 kg - wystąpił ostatni z dziesięciu startujących reprezentantów Olimpijczyka Kacper Nowosielski. W rwaniu osiągnął on wynik 95 kg (rekord poprawiony o 10 kg), w podrzucie udźwignął 116 kg, co w dwuboju dało wynik 211 kg. Wystarczyło to na zajęcie czwartego miejsca, co w tym przypadku jest dużym osiągnięciem.

W sumie podopieczni trenera Roberta Dołęgi wywalczyli w Ciechanowie 6 medali: 3 złote i 3 brązowe. W klasyfikacji U-17 zajęli 2 miejsce na prawie 60 zgłoszonych klubów z całej Polski! Udział Klubu Olimpijczyka w imprezie był możliwy m.in. dzięki dotacji z Miasta Łuków, Powiatu Łukowskiego oraz z Rady Wojewódzkiej LZS.