Łukowskie gwiazdy na Dniach Łukowa

Święto naszego miasta nie mogłoby się odbyć bez naszych, rodzimych gwiazd i utalentowanych mieszkańców. Sprawdźcie kto wystąpi przed publicznością podczas tegorocznych Dni Łukowa na koncertach 28 i 29 maja.

Poza znanymi, ogólnopolskimi nazwiskami, na tegorocznych Dniach Łukowa pojawią się także łukowscy artyści, którzy po dwuletniej przerwie będą mieli znowu okazję popisać się swoimi umiejętnościami przed duża publicznością. Na scenie przy ul. Prusa wystąpią najlepsze formacje i soliści z naszego miasta. 

Już w sobotę duet dęty Anton Fartushnyi i Mariusz Gajda wraz z prowadzącym imprezę DJ Loui'm przygotowali małą niespodziankę dla naszej publiczności. Natomiast całą miejską „śmietankę” będziemy mogli zobaczyć następnego dnia, czyli w niedzielę. Tego dnia imprezę przy ul. Prusa rozpocznie tradycyjnie Łukowska Orkiestra Dęta pod batutą Tadeusza Bochmana funkcjonująca w ramach Towarzystwa Muzycznego im. Antoniego Próchniewicza. Na scenie wystąpią utalentowane wokalistki Oliwia Gręzak i Klaudia Borejko, mające za sobą występy również w ogólnopolskich programach telewizyjnych: „The Voice Kids”, czy „Szansie na Sukces”.

W niedzielne popołudnie nie zabraknie także największych ambasadorów łukowskiej kultury - Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej „Łukowiacy”. Po powrocie z Łotwy nasz największy zespół krzewiący kulturę ludową po raz kolejny będzie miał okazję zaprezentować się przed własną publicznością. Jak zwykle czeka nas wspaniały spektakl i niesamowity pokaz tanecznych umiejętności. To trzeba zobaczyć!

Kolejna z rodzimych propozycji na niedzielnej scenie Dni Łukowa to Ł'OKej Band. Zespół działający przy Łukowskim Ośrodku Kultury pokazał już nie raz, że nie ma dla nich publiki, której nie potrafiliby rozruszać. Szczególnie takiej, która lubi się poruszać przy dobrze znanych wszystkim rockowych brzmieniach.

Tuż przed gwiazdą finałowej imprezy Dni Łukowa - jaką jest Cleo - czeka nas jeszcze wyjątkowy koncert Fabryki Piosenki. Podopieczni Moniki Sołtyszewskiej-Leśkiewicz jak zwykle przygotowują dla nas wielką muzyczną niespodziankę. Czym nas zaskoczą tym razem? Tego dowiemy się podczas niedzielnego koncertu.

Do zobaczenia na Dniach Łukowa 2022!