"Górka" zwycięża w głosowaniu

Znamy zwycięski projekt Łukowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok. W drugiej edycji inicjatywy - w której łukowianie sami zadecydowali, na co przeznaczyć część miejskich pieniędzy - zwycięskim projektem okazał się pomysł modernizacji boiska „Górka”, zlokalizowanego w sąsiedztwie stadionu miejskiego przy ul. Warszawskiej.

Ostatni dzień głosowania!

Niedziela 11 września to ostatni dzień głosownia na projekty złożone do II edycji Łukowskiego Budżetu Obywatelskiego. Inwestycja, lub inwestycje które zwyciężą w tej inicjatywie, zapisane zostaną w projekcie uchwały budżetowej Miasta Łuków na 2023 rok i zrealizowane w ciągu kolejnych dwunastu miesięcy. W sumie do głosowania w tej edycji BO dopuszczonych zostało 6 projektów.

BO 2023: Głosowanie ruszyło!

Do niedzieli 11 września br. trwać będzie głosowanie mieszkańców na projekty, które mogą być zrealizowane w II edycji budżetu obywatelskiego. O realizację „walczy” 6 projektów zaproponowanych oddolnie przez mieszkańców. Głos będzie można oddać metodą tradycyjną (tj. papierową) w Urzędzie Miasta lub przez Internet za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej. Do rozdysponowania jest 300 tys. zł.

BO 2023: Zobacz, na co głosować!

Już od poniedziałku 29 sierpnia będzie można głosować na projekty zakwalifikowane do II edycji Łukowskiego Budżetu Obywatelskiego. Głos będzie można oddać metodą tradycyjną (tj. papierową) w Urzędzie Miasta lub przez Internet za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej. Do rozdysponowania jest 300 tys. zł.

BO 2023: lista projektów zgłoszonych przez mieszkańców

6 wniosków z propozycjami projektów do zrealizowania ze środków II edycji Łukowskiego Budżetu Obywatelskiego wpłynęło od mieszkańców w regulaminowym terminie od 25 lipca do 5 sierpnia. Projekty te zostały pozytywnie zaopiniowane przez Zespół ds. budżetu obywatelskiego pod kątem formalnym i merytorycznym i będą poddane głosowaniu, które zaplanowano na przełomie sierpnia i września.