Młode łukowianki wśród najlepszych piłkarek ręcznych!

9 miejsce w kraju zajęły piłkarki ręczne z klubu UKS „Jedynka” Łuków” na ogólnopolskich zawodach w nadmorskim Dźwirzynie. Dziewczęta reprezentowały nasze miasto i Województwo Lubelskie, wygrywając wcześniej poszczególne etapy eliminacji na szczeblu powiatowym, rejonowym i wojewódzkim.

Finał Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt odbywał się od 25 do 28 maja. Zawodniczki z rocznika 2011 rywalizowały z innymi drużynami reprezentującymi poszczególne województwa. Podopieczne trener Ewy Czerkas i opiekuna Artura Paszkiewicza odniosły trzy zwycięstwa, poniosły trzy porażki i zanotowały remis, który musiały rozstrzygnąć karne. Powyższe wyniki pozwoliły łukowiankom zając ostatecznie 9. miejsce w Polsce, co jest na pewno sukcesem dla nich, ale też dla klubu i naszego miasta. Mistrzostwa wygrały reprezentantki Województwa Pomorskiego - UKS Banino.

- Start w finałach i rywalizacja z najlepszymi drużynami z całego kraju to piękne podsumowanie trzech lat ciężkiej pracy. Ich wysiłek i poświęcenie zaowocowały, a pasja i miłość do piłki ręcznej były widoczne na każdym kroku. Gratulacje dla zawodniczek i wszystkich, którzy przyczynili się do tego osiągnięcia. To wspaniały przykład tego, jak sport może inspirować i przynosić radość zarówno graczom, jak i ich kibicom - mówią Ewa Czerkas i Artur Paszkiewicz z UKS „Jedynka” Łuków.

Wyjazd młodych łukowianek do Dźwirzyna możliwy był dzięki wsparciu Miasta Łuków, Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Łuków Arkadiusza Pogonowskiego (który kibicował zawodniczkom na miejscu), a także rodziców zawodniczek. Serdeczne gratulacje i podziękowania za wkład w rozwój sportowy dzieci oraz promocję Miasta na szczeblu ogólnopolskim!