Łukowski Ośrodek Kultury otrzymał wsparcie finansowe w wysokości 55 tys. zł na realizację zadań pod wspólnym tytułem „e-Asamblaż”. Projekt wpisuje się w strategię rozwoju edukacji artystycznej i podnoszenia kompetencji zespołu ŁOK.
Placówka otrzymała bezzwrotne wsparcie w formie grantu z planu rozwojowego w ramach Inwestycji A2.5.1: Program wspierania działalności podmiotów sektora kultury i przemysłów kreatywnych na rzecz stymulowania ich rozwoju. Kwota wsparcia wynosi 55 300,00 zł.
Projekt „e-Asamblaż” obejmuje:
- szkolenia zespołu ŁOK (technika asamblaż, obsługa kamer mobilnych i 360 stopni, post produkcja filmów);
- 2 warsztaty dla grupy młodzieży i nauczycieli plastyki wprowadzających technikę asamblaż, których efektem będą prace powstałe odpadów komunalnych w formie tradycyjnych ozdób choinkowych, które zawisną następnie w trakcie finału programu 6 grudnia 2024 r. na choince w centrum miasta);
- konkurs plastyczny „Moja Ziemia” adresowany do szkół podstawowych;
- konkurs fotograficzny „Piękna i Bestia” adresowany do szkół ponadpodstawowych;
- otwarte projekcje filmów dokumentalno-edukacyjnych: „Chłopi” z roku 2023 oraz „Dzień i noc”;
- 2 wystawy podsumowujące konkursy w Galerii PROwizorium i plenerowe;
- opracowanie Dekalogu Młodego Ekologa;
- finał - międzypokoleniowy i kulturowy performance zanimowany przez A3 Teatr - Kolekcjonerzy Wzruszeń.
Relacje z przebiegu przedsięwzięcia ukażą się na kanałach YouTube i Facebook Łukowskiego Ośrodka Kultury.
Projekt „e-Asamblaż” zakłada połączenie animacji kultury ludowej i regionalnej z edukacją artystyczną, ekologiczną, prozdrowotną z innowacyjnym wykorzystaniem technologii cyfrowych. Działaniem obejmie młodzież szkolną, ale efekty dotkną wszystkie grupy wiekowe. Projekt wpisuje się w przyjętą w 2020 r. i rozwiniętą konwersją cyfrową strategię ŁOK, przyczyniając do wzrostu kompetencji cyfrowych, wzmocnienia odporności na kryzysy, konkurencyjność oferty ŁOK wobec komercyjnych podmiotów.