Fundacja Rozwoju Lubelszczyzny zaprasza do udziału w projekcie „Finansowanie usług rozwojowych dla mikro-, małych, średnich i dużych przedsiębiorstw z podregionu puławskiego”, w ramach którego osoby prowadzące firmy mogą przeszkolić siebie i swoich pracowników, uzyskując przy tym duże dofinansowanie w ramach pomocy de minimis.
Tematykę szkoleń i firmę szkoleniową wybiera się z Bazy Usług Rozwojowych, która oferuje szeroką gamę specjalistycznych szkoleń. Uczestnictwo w projekcie pozwoli przedsiębiorcom na podniesienie kwalifikacji swoich i kadry pracowniczej, a umiejętności nabyte w sposób widoczny wpłyną na dalszy rozwój firmy. Projekt skierowany jest do mikro, małych, średnich oraz dużych przedsiębiorstw, więc pozwala również na wykwalifikowane szkolenia dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, co w realny sposób pomoże samozatrudnionym zaistnieć na rynku pracy. Projekt obejmuje przedsiębiorstwa podregionu puławskiego z powiatów: puławskiego, ryckiego, opolskiego, łukowskiego, kraśnickiego i janowskiego.
W ramach projektu na każdego uczestnika (PESEL) przysługuje dofinansowanie w wysokości 5.000 zł netto (bez VAT), pomniejszone odpowiednio o wymagany wkład własny, uzależniony od wielkości firmy, stąd maksymalna refundacja wynosi 3828, 36 zł na osobę.
Gdzie szukać dofinansowania i dokumentów rekrutacyjnych?
- https://fundacja.lublin.pl/category/projekty/projekty-2021-2027/uslugi-rozwojowe/
- https://fundacja.lublin.pl/dokumentacja-projektowa/
Gdzie szukać usług rozwojowych?
W bezpłatnej Bazie Usług Rozwojowych: https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/
Czym jest Baza Usług Rozwojowych?
Jest miejscem, gdzie przedsiębiorcy znajdą szkolenia i usługi rozwojowe finansowane z funduszy europejskich dla przedsiębiorców i ich pracowników. Chętni mogą przeszukać oferty dostępne w bazie i zdecydować się na te, które najlepiej odpowiadają aktualnym potrzebom. Skorzystanie z usługi wymaga założenia konta, co jest prostym i bezpłatnym procesem. Po rejestracji przedsiębiorcy będą mogli zalogować się do systemu i korzystać z pełni jego funkcjonalności.
Po założeniu konta można przeglądać dostępne usługi rozwojowe, korzystając z różnorodnych filtrów, aby znaleźć te oferty, które najlepiej odpowiadają potrzebom i oczekiwaniom. Można szukać usług według kategorii, terminu, lokalizacji czy dostępnego dofinansowania. Gdy pracodawca znajdzie interesującą usługę, może zapisać się na szkolenie bezpośrednio przez platformę.
Poziom dofinansowania:
- mikroprzedsiębiorstwa – 75%
- małe przedsiębiorstwa – 70%
- średnie przedsiębiorstwa – 60%
- duże przedsiębiorstwa – 50%
Kto może być skierowany na usługi rozwojowe w ramach BUR:
- pracodawcy oraz ich pracownicy, w tym kadra zarządzająca;
- osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą;
Etapy realizacji wsparcia:
- Etap 1 – Identyfikacja potrzeb przedsiębiorcy/pracodawcy - Przedsiębiorca/pracodawca samodzielnie dokonuje wyboru usługi rozwojowej odpowiadającej na jego potrzeby.
- Etap 2 – Rekrutacja do projektu - Przedsiębiorca/ pracodawca po dokonaniu wyboru usługi rozwojowej z BUR składa Formularz w Biurze projektu FRL.
- Etap 3 – Podpisanie umowy wsparcia - w ciągu 10 dni roboczych od dnia złożenia poprawnie wypełnionych oraz kompletnych dokumentów zgłoszeniowych.
- Etap 4 – Realizacja usługi rozwojowej - Czas trwania realizacji usługi nie powinien przekraczać 12 mies. od podpisania umowy.
- Etap 5 – Refundacja kosztów usługi rozwojowej - jest dokonana w ciągu 14 dni kalendarzowych od złożenia prawidłowo wypełnionych i kompletnych dokumentów.
Zachęcamy do udziału w projekcie!
Projekt Wsparcie na rzecz dostosowania umiejętności i kwalifikacji zawodowych do potrzeb rynku pracy oraz na rzecz przepływów na rynku pracy realizowany jest w ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027, Działania 9.6 Adaptacyjność pracodawców i pracowników do zmian (typ projektu nr 4). Szczegółowe informacje w Biurze Projektu Fundacji Rozwoju Lubelszczyzny (ul. Mościckiego 1, biuro B-010, 24-110 Puławy, tel. 516 283 273 lub pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)