Recytatorzy Łukowskiego Ośrodka Kultury znaleźli się w gronie laureatów XXI Wojewódzkiego Konkursu Poezji i Prozy ks. Jana Twardowskiego „Uśmiech Pana Boga”. Konkurs przeprowadzony został 15 grudnia w Łukowie.
W konkursie wzięło udział 35 osób. Jury (Anna Kistelska, Maria Halina Balińska, Jolanta Gnas-Zienkiewicz i Alicja Dymitruk) zadecydowało, że zwycięzcami i laureatami zostały osoby wymienione poniżej:
Szkoły podstawowe (klasy I-III):
- 1 miejsce - Lena Murat (Centrum Kultury i Promocji Gminy Strzyżewice w Piotrowicach, opiekun Barbara Gąbka);
- 2 miejsce - Maksymilian Zdanowski (Łukowski Ośrodek Kultury, opiekun Sławomir Żyłka);
- 3 miejsce - Michał Polkowski (Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ulanie Majoracie, opiekun Magdalena Niebrzegowska).
Wyróżnienia:
- Kacper Mościcki (Szkoła Podstawowa nr 1 w Łukowie, opiekun Hanna Wiącek);
- Julian Polkowski (Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ulanie Majoracie, opiekun Jolanta Kożuch);
- Szymon Zalech (Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ulanie Majoracie, opiekun Magdalena Niebrzegowska).
Szkoły podstawowe (klasy IV-VI):
- 1 miejsce - Julia Osiak (Łukowski Ośrodek Kultury, opiekun Sławomir Żyłka);
- 1 miejsce - Karolina Teter (Centrum Kultury i Promocji Gminy Strzyżewice w Piotrowicach, opiekun Barbara Gąbka);
- 2 miejsce - Maria Kochaj (Centrum Kultury i Promocji Gminy Strzyżewice w Piotrowicach, opiekun Barbara Gąbka);
- 3 miejsce - Lena Aleksandrowicz (Łukowski Ośrodek Kultury, opiekun Sławomir Żyłka).
Wyróżnienia:
- Przemysław Zienkiewicz (Gminny Ośrodek Kultury w Ulanie-Majoracie, opiekun Sławomir Żyłka);
- Bartosz Ścioch (Szkoła Podstawowa w Domaszewnicy, opiekun Ewa Krupa);
- Filip Jung (Szkoła Podstawowa nr 2 im. T. Kościuszki w Łęcznej, opiekun Joanna Kędzierawska);
- Dawid Domański (Gminna Biblioteka Publiczna w Spiczynie, opiekun Dorota Matyjaszczyk).
Szkoły podstawowe (klasy VII-VIII):
- 1 miejsce - Anna Lipińska (Gminny Ośrodek Kultury w Ulanie-Majoracie, opiekun Sławomir Żyłka);
- 1 miejsce - Maciej Radomyski (Łukowski Ośrodek Kultury, opiekun Sławomir Żyłka);
- 3 miejsce - Wiktoria Czyżak (Zespół Placówek Oświatowych w Borkach, opiekun Karolina Sałata).
Wyróżnienia:
- Maksymilian Artecki (Szkoła Podstawowa w Chotyłowie, opiekun Stanisława Lewik).
Szkoły średnie:
- 1 miejsce - Natalia Dyjak (Gminny Ośrodek Kultury w Ulanie-Majoracie, opiekun Sławomir Żyłka);
- 2 miejsce - Julia Semczuk (Łukowski Ośrodek Kultury, opiekun Sławomir Żyłka);
- 3 miejsce - Natalia Polkowska (Łukowski Ośrodek Kultury, opiekun Sławomir Żyłka);
- 3 miejsce - Róża Wojtaś (Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”, opiekun Katarzyna Grudzień).
Jury dziękuje małym i dojrzalszym recytatorom za liczny udział w konkursie. Podziękowania kierowane są także dla opiekunów za pomoc w nagraniach recytacji oraz zaszczepienie u młodych ludzi pasji do pięknego mówienia.
Prezentacje laureatów dostępne są na nagraniu poniżej: