Rysowali Papcia Chmiela. Konkurs plastyczny rozstrzygnięty

Ponad 100 prac wpłynęło do organizatorów konkursu plastycznego poświęconego sylwetce rysownika Henryka Jerzego Chmielewskiego. Do wspólnej zabawy zaprosiło najmłodszych mieszkańców naszego miasta stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa.

Konkurs „Rysujemy Papcia Chmiela” polegał na wykonaniu pracy plastycznej przedstawiającej postać związanego z naszym miastem autora komiksów pt. „Tytus, Romek i A’Tomek”, bądź kadry z komiksów lub występujące tam postacie. Dedykowany był przedszkolakom oraz uczniom klas I-III szkół podstawowych z Łukowa, a jego rozstrzygnięcie odbyło się w czwartek 23 listopada w Łukowskim Ośrodku Kultury. Organizatorzy - członkowie stowarzyszenia Alternatywa dla Łukowa - po ocenie prac, nagrodzili następujące osoby:

W kategorii przedszkoli:

  1. miejsce - Wiktoria Celej (Niepubliczne Przedszkole Językowo-Sportowe „Bajkowy Raj” z Oddziałami Integracyjnymi w Łukowie)
  2. miejsce - Mateusz Uziębło (Przedszkole „Bajkowy Raj”)
  3. miejsce - Nela Grula (Niepubliczne Przedszkole Integracyjne i Ośrodek Terapeutyczny KM Jakubiak)

Wyróżnienia w tej kategorii trafiły do Idy Wiśniewskiej (Przedszkole KM Jakubiak), Ewy Nurzyńskiej i Piotra Celińskiego (Przedszkole „Bajkowy Raj).

W kategorii szkół podstawowych:

  1. miejsce - Jan Chudzik (Szkoła Podstawowa nr 1)
  2. miejsce - Lena Kabat (Szkoła Podstawowa nr 1)
  3. miejsce - Dominik Kamecki (Szkoła Podstawowa nr 4)

Wyróżnienia otrzymali natomiast Maja Kwiatek (Szkoła Podstawowa nr 2), Aleksandra Jasińska i Blanka Stolarczyk (obydwie Szkoła Podstawowa nr 5), Hanna Żądełek (Szkoła Podstawowa nr 4) oraz Alicja Mościcka (Szkoła Podstawowa nr 1).

Laureaci konkursu otrzymali upominki służące do wykonania kolejnych prac plastycznych, a zwycięzcy zestawy komiksów o Tytusie, Romku i A’Tomku, których autorem jest Henryk Jerzy Chmielewski, ps. „Papcio Chmiel”. Ponadto wszyscy bez wyjątku uczestnicy konkursu otrzymali drobne niespodzianki i okolicznościowe dyplomy. Zabawa miała też na celu promocję związanego z naszym miastem rysownika z okazji ustanowienia przez Radę Miasta Łuków roku 2023 - Roku Henryka Jerzego Chmielewskiego „Papcia Chmiela”. Patronat nad konkursem plastycznym objął burmistrz Łukowa Piotr Płudowski.