Do niedzieli 11 września br. trwać będzie głosowanie mieszkańców na projekty, które mogą być zrealizowane w II edycji budżetu obywatelskiego. O realizację „walczy” 6 projektów zaproponowanych oddolnie przez mieszkańców. Głos będzie można oddać metodą tradycyjną (tj. papierową) w Urzędzie Miasta lub przez Internet za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej. Do rozdysponowania jest 300 tys. zł.
Poniżej prezentujemy opisy projektów wraz z ich lokalizacjami, a także argumenty wskazane przez mieszkańców, dlaczego warto wesprzeć akurat ich pomysł. Informacje te pochodzą z wniosków, które mieszkańcy Łukowa składali od 25 lipca do 5 sierpnia i które zostały później pozytywnie zaopiniowane przez Zespół ds. budżetu obywatelskiego.
Lista projektów, na które będzie można głosować od 29 sierpnia do 11 września (należy kliknąć w nazwę danego projektu, aby wyświetlić jego szczegóły):
- Latarnie solarne przy działkach ROD
- Miasteczko ruchu drogowego
- Psi park w parku miejskim
- Renowacja boiska „Górka”
- Morsowisko/Strefa sauny nad Zalewem Zimna Woda
- Defibrylatory AED dla mieszkańców
Nowością w II edycji Łukowskiego Budżetu Obywatelskiego - którego efekty będą widoczne w 2023 roku - jest udostępnienie specjalnej strony internetowej https://lukow.budzet-obywatelski.org, dzięki której będzie można oddać głos na wybrany projekt bez wychodzenia z domu. Osoby chcące natomiast oddać głos w sposób tradycyjny, będą mogły to uczynić w Punkcie Obsługi Interesanta (pok. 19) Urzędu Miasta Łuków przy ul. Piłsudskiego 17 w godzinach pracy Urzędu.
Jednocześnie przypominamy, że prawo udziału w głosowaniu mają mieszkańcy Łukowa od 13 roku życia. W przypadku zaistnienia takiej przesłanki, do głosu mieszkaniec będzie musiał dołączyć zgodę rodzica lub opiekuna prawnego na oddanie głosu. Wyniki II edycji Łukowskiego Budżetu Obywatelskiego podane zostaną do publicznej wiadomości 13 września 2022 r.