BO 2024: Instalacja stołów do tenisa stołowego

Zakwalifikowany do głosowania projekt do zrealizowania ze środków Łukowskiego Budżetu Obywatelskiego pn. „Instalacja stołów do tenisa stołowego”. Poniżej prezentujemy opracowany przez wnioskodawcę opis zgłaszanego projektu, lokalizacje projektu, uzasadnienie realizacji projektu i jego szacunkową wartość.

Opis zgłaszanego projektu:

Kilka betonowych stołów do gry w tenisa stołowego, jako zachęta do ruchu na świeżym powietrzu? A może Ty też nauczysz się grać w tenisa stołowego lub udoskonalisz technikę swojej gry? Wiele młodych osób na to czeka. Stoły w innych miastach są zajęte przez wiele godzin w letnie dni. Dlaczego więc nie w Łukowie? Poza tym inwestycja we własne zdrowie - to się naprawdę opłaca. Projekt nie tylko dla pasjonatów tenisa stołowego, nie tylko dla dzieci i młodzieży. Nie siedźmy w domach przed telewizorem, nie spędzajmy tyle czasu ze smartfonem w ręku. Stoły zewnętrzne są inwestycją na lata. Są wykonane z materiałów odpornych na wszelkie warunki atmosferyczne, często producenci dają na nie 10 lat gwarancji.

Lokalizacja:

Park miejski w Łukowie, przestrzeń między skateparkiem, a ogrodzeniem PUIK. Konieczne przygotowanie podłoża, ewentualnie oświetlenia nocnego.

Uzasadnienie realizacji projektu:

Celem projektu jest zainteresowanie mieszkańców tym pięknym sportem oraz zachęcenie dzieci o młodzieży do aktywnej formy spędzania czasu wolnego. Zakup i instalacja 3-5 betonowych stołów do tenisa stołowego (z atestem), które pozwolą na kolejną, inną formę spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież w parku miejskim.

Szacunkowa wartość projektu:

  1. Stół zewnętrzny do tenisa stołowego - 35 000 zł
  2. Nawierzchnia wokół stołów - 25 000 zł
  3. Oświetlenie - 15 000 zł

Łącznie: 75 000 zł