Dni Łukowa '23: artyści na początek zabawy

Niedziela 4 czerwca była ostatnim - ale i najważniejszym dniem - w którym świętowaliśmy tegoroczne święto miasta. Podczas imprezy plenerowej na Dniach Łukowa 2023 nie mogło zabraknąć znanych na rynku lokalnym marek: Zespołu „Łukowiacy” oraz Łukowskiej Orkiestry Dętej.

Muzyczną inauguracją niedzielnej odsłony Dni Łukowa był koncert orkiestry dętej działającej przy Towarzystwie Muzycznym im. Antoniego Próchniewicza. Muzycy pod batutą Tadeusza Bochmana zagrali covery znanych przebojów i wprowadzili publiczność w miły nastrój. Po orkiestrze tradycyjnie pokaz swoich umiejętności zaprezentowali tancerze z Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej „Łukowiacy”, którzy całkiem niedawno koncertowali także za granicą, w Niemczech.

Debiutem na wielkiej scenie był natomiast koncert Zuzanny Dudek, zwyciężczyni organizowanego przez Łukowski Ośrodek Kultury ogólnopolskiego konkursu wokalnego „Wesołe Nutki”. Wszyscy powyżsi artyści byli „rozgrzewką” przed tym, co czekało publiczność w późniejszych godzinach w niedzielę 4 czerwca.