Radni miejscy mistrzami kraju

Radni Miasta Łuków Artur Gałach i Robert Dołęga zdobyli niedawno tytuły Mistrzów Polski w dwóch konkurencjach sportowych. Zwyciężyli w zawodach tenisa ziemnego oraz podnoszeniu ciężarów.

Radny Artur Gałach po raz czwarty z rzędu, a szósty w historii wywalczył tytuł Mistrza Polski samorządowców w tenisie ziemnym, wygrywając zawody zorganizowane na początku czerwca w Szczecinku (woj. zachodniopomorskie). W półfinale łukowianin pokonał Sławomira Dorywalskiego (Gmina Sochaczew), a w finale Bogdana Latanowicza (Gmina Krzemieniewo). W mistrzostwach wystartowało 50 zawodników z całej Polski, w tym radni, wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast i urzędnicy. Organizatorem zawodów był Związek Miast Polskich, Miasto i Gmina Szczecinek. Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego.

Z kolei radny Robert Dołęga zwyciężył w zawodach w podnoszeniu ciężarów, które zorganizowano w ostatni weekend, 11-13 czerwca w Raszynie. W XXXI Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Masters w tej dyscyplinie sportu, zdobył on I miejsce w kategorii wagowej 109 kg. Zawodnik reprezentujący barwy Olimpijczyka Łuków uzyskał wynik 302 kg w dwuboju (135 kg w rwaniu + 167 kg w podrzucie).