Jak rozmawiać z młodzieżą, by czuła się wysłuchana, zrozumiana, zauważona, a jednocześnie zachęcona do podjęcia pozytywnych zmian w swoim życiu? Recepta jest prosta: przede wszystkim rozmawiać jej językiem i nie udawać. Fundacja Cegiełkowo Pasja i Pomoc organizuje spotkania z młodzieżą, i językiem rapu mówi o rzeczach ważnych.
22 września z pewnością pozostanie na dłużej w pamięci uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łukowie, Rzemieślniczej Branżowej Szkoły I stopnia w Łukowie oraz Zespołu Szkół Specjalnych w Łukowie. Koncert i jednocześnie „super nawijka” w wykonaniu Pawła Under Przewoźego - muzyka, filmowca, mówcy motywacyjnego, zasłuchanej młodzieży zostawiły nie tylko autografy ale również dewizę fundacji: „Do spełnienia marzeń wystarczy Ci pasja, serce i własne ręce!”.
- Chcemy podkreślić, że wsparcie i finansowanie projektu przez MKRPA w Łukowie jest nieocenione, ponieważ umożliwia Fundacji zaangażowanie osób, które w sposób w pełni profesjonalny realizują cele podjętego zadania. Składamy serdeczne podziękowania za bezpośrednie zaangażowanie Dariuszowi Niklowi - pełnomocnikowi burmistrza ds. profilaktyki i rozwiązania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii w Łukowie, który mógł obserwować jakość realizacji zadania w Szkole Podstawowej nr 2 w Łukowie. Dziękujemy za wysokie standardy współpracy Maciejowi Nurzyńskiemu - członkowi MKRPA i jednocześnie Radnemu Miasta Łuków, który w sposób bezpośredni, promując postawy wolontariackie - zaangażował się w realizację projektu i podejmując wyzwanie „sztafety pokoleń publicznie „zarapował” na szkolnej scenie z Bartosz Yelov - zachęcając młodzież do podejmowania pozytywnych wyzwań i realizacji marzeń – mówią Marcin Rychta i Beaty Baran z Fundacji Cegiełkowo Pasja i Pomoc.
- Jeśli działania podejmowane przez organizacje pozarządowe w sferze pożytku publicznego mogą przynieść efekty - to tylko pod warunkiem sprawnej i życzliwej współpracy z Samorządem i jednostkami podległymi. Serdecznie dziękujemy! - dodają.