Łukasz Boncik z trzecim wynikiem w kraju

Reprezentujący barwy Olimpijczyka Łuków ciężarowiec Łukasz Boncik wywalczył III miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów, które odbywały się od 8 do 10 października w Zamościu. Zawodnik uzyskał wynik 290 kg w dwuboju.

W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski rywalizowali zawodnicy w wieku od 21 do 23 lat. Łukasz Boncik startował w kategorii wagowej do 89 kg, zdobywając swój czwarty medal mistrzostw Polski. Łukowianin „poderwał” 133 kg, a w podrzucie osiągnął rezultat 157 kg. Rywalizację w tej grupie wagowej wygrał Mateusz Skulimowski (KS Budowlani Opole, 310 kg w dwuboju) wyprzedzając ponadto Kacpra Badziągowskiego (MGLKS Tarpan Mrocza, 308 kg w dwuboju).

Po Łukaszu Ławeckim, który wywalczył także brąz w Mistrzostwach Polki Elite, medal Łukasza Boncika jest drugim medalem rangi mistrzowskiej wywalczonym w tym roku przez wychowanka Olimpijczyka Łuków. Szansa do powiększenia dorobku będzie już za 2 tygodnie na Mistrzostwa Polski Młodzików.

Pełne wyniki mistrzostw w Zamościu dostępne są POD TYM ADRESEM.