KSW Łuków z trzema Pucharami Polski

256 zawodników wystartowało w zorganizowanym 16 i 17 października w Świdniku Pucharze Polski w kickboxingu „Pointfighting Grand Prix”. W turnieju bardzo dobrze wypadli podopieczni trenera Zenona Pawlikowskiego reprezentujący klub KSW Łuków. Oprócz nich w Świdniku rywalizowali przedstawiciele 19 innych klubów z całego kraju.

Łukowianie startowali w kategorii dzieci i kadetów młodszych. Zdobyli aż 13 medali. Złote medale wywalczyli Aleksandra Karwowska, Maciej Oponowicz i Michał Kruczek. Srebrne: Emilia Krasuska i Borys Kaczorowski, a brązowe: Mikołaj Domański, Alex Siekierzyński, Bartosz Daniluk, Antoni Domański, Róża Zaniewicz, Dominika Skomorowska, Jakub Oponowicz, Kornel Domański. Bez medali ale z cennym doświadczeniem wrócili: Julia Radomyska, Blanka Stachurska, Maksymilian Kondracki, Tymoteusz Dzadz, Marcin Jandik, Marcel Domański i Jan Filipczak.

Zawodnicy KSW Łuków największy sukces odnieśli w kat. do 27 kg, gdzie zdobyli komplet medali. Jak dodaje trener Zenon Pawlikowski, turniej w Świdniku był ostatnim krajowym startem jego podopiecznych w tym roku. Wszyscy spisali się bardzo dobrze, co jest skutkiem systematyczności i aktywności treningowej. Na podkreślenie zdaniem trenera zasługuje także duże zaangażowanie rodziców, którzy wspierali młodych zawodników na aż 7 startach w zawodach krajowych.