IV miejsce Olimpijczyka w kraju

4 miejsce w klasyfikacji drużynowej oraz dwa tytuły wicemistrza Polski to wynik osiągnięty przez zawodników Olimpijczyka Łuków w rozgrywanych od 21 do 24 października w Ciechanowie Mistrzostwach Polski Młodziczek i Młodzików w podnoszeniu ciężarów. Prawo startu w zawodach mieli reprezentanci klubów w wieku od 13 do 15 lat.

Jak informuje trener Robert Dołęga, łukowski klub reprezentowało łącznie 6 zawodników, spośród których najlepszy wynik osiągnęła Julia Linkiewicz broniąc wywalczony w 2020 r. tytuł wicemistrzyni Polski w kategorii wagowej do 64 kg. Ponadto srebrny medal w kategorii wagowej do 49 kg. wywalczyła 14-letnia Andżelika Młynarczyk. Obydwie zawodniczki są w kadrze Polski juniorek młodszych.

Czwarte miejsca na zawodach w Ciechanowie wywalczyli natomiast Oliwia Markiewicz w kat. 45 kg i Błażej Borkowski w kat. do 55 kg. Piotr Zachoszcz w tej samej grupie zajął piątą lokatę. Debiutantka Patrycja Domańska w kat. 59 kg uplasowała się na miejscu trzynastym. W kategorii OPEN, bez podziału na kategorie wagowe, Andżelika Młynarczyk zajęła 5 miejsce.

W klasyfikacji klubowej Olimpijczyk zajął 4 miejsce w Polsce na 61 klubów startujących w zawodach. Ciechanowskie Mistrzostwa zaliczają się do współzawodnictwa dzieci i młodzieży klasyfikacji, którą prowadzi ministerstwo odpowiedzialne za sport mając na celu ocenę poziomu szkolenia w danym klubie. W tym zestawieniu Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej ma już 30 punktów. Wyjazd na zawody był możliwy dzięki wsparciu Powiatu Łukowskiego i firm: Overis, Agro-Top i Żwirkop.