Około 500 osób wzięło udział w zorganizowanych po raz 29. Ulicznych Biegach Niepodległości pod patronatem Rady i Burmistrza Miasta Łuków. Sportowe wydarzenie upamiętniające 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowali 11 listopada Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie oraz Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Nasz Region”.
Imprezę rozpoczęło wspólne odśpiewanie hymnu Polski, który zaintonowała Alicja Dziurdziak. Medale uczestnikom biegu wręczali radni Miasta Łuków oraz zastępca burmistrza Mateusz Popławski. Najlepsi zawodnicy otrzymali również z rąk ww. osób puchary i nagrody rzeczowej. Sędzią głównym zawodów był Gabriel Sawicki.
Wyniki biegów:
Bieg „Krasnala” – dziewczynki, dystans 150 m indywidualnie:
- Zofia Kiełczykowska
- Emilia Plewka
- Hanna Żądełek
Bieg „Krasnala” – chłopcy, dystans 150 m indywidualnie:
- Kacper Łazuga
- Aleksander Żołądek
- Wojciech Wardak
Szkoły Podstawowe - dziewczęta 2014-2013, dystans 300 m indywidualnie:
- Blanka Wolińska
- Zofia Wardak
- Pola Wierzchowska
Szkoły Podstawowe - chłopcy 2014-2013, dystans 300 m indywidualnie:
- Franciszek Zdunek
- Igor Wiszniewski
- Adam Chruściel
Szkoły Podstawowe - dziewczęta 2012-2011, dystans 600 m indywidualnie:
- Lidia Czarnecka
- Emilia Siwiak
- Gabriela Nowak
Szkoły Podstawowe - chłopcy 2012-2011, dystans 800 m indywidualnie:
- Jakub Sokołowski
- Patryk Matysiak
- Błażej Wołek
Szkoły Podstawowe - dziewczęta 2010-2009, dystans 800 m indywidualnie:
- Judyta Szczygielska
- Kalina Perka
- Maria Zdunek
Szkoły Podstawowe - chłopcy 2010-2009, dystans 1100 m indywidualnie:
- Michał Celiński
- Bartosz Michalak
- Mateusz Kołnierzak
Szkoły Podstawowe - dziewczęta 2008-2007, dystans 1100 m indywidualnie:
- Martyna Izdebska
- Karolina Kałaska
- Maja Kąkol
Szkoły Podstawowe - chłopcy 2008-2007, dystans 1600 m indywidualnie:
- Jakub Machnio
- Piotr Kiełczykowski
- Paweł Łazuga
Szkoły Ponadpodstawowe - dziewczęta 2006-2002, dystans 1100 m indywidualnie:
- Aleksandra Borkowska
- Olga Świesiulska
- Alicja Świesiulska
Szkoły Ponadpodstawowe - chłopcy 2006-2002, dystans 1600 m indywidualnie:
- Jacek Feber
- Daniel Sierański
Zespołowo Szkoły Podstawowe:
- Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łukowie
- Szkoła Podstawowa Nr 5 w Łukowie
- Szkoła Podstawowa Nr 2 w Łukowie
Zespołowo Szkoły Ponadpodstawowe:
- Liceum Ogólnokształcące w Garwolinie
OPEN kobiety 1991-1977, dystans 4400 m:
- Sylwia Szymowska
- Beata Chruściel
- Monika Osińska
OPEN kobiety 1976 i starsze, dystans 4400 m:
- Anna Burdach
- Agnieszka Brzezińska
- Mirosława Burdach
OPEN mężczyźni 2003-1992, dystans 5500 m:
- Szymon Marosz
- Przemysław Bartoń
- Paweł Karwowski
OPEN mężczyźni 1991-1982, dystans 5500 m:
- Paweł Młodzikowski
- Grzegorz Afaltowski
- Paweł Biadun
OPEN mężczyźni 1981-1972, dystans 5500 m:
- Robert Kowalski
- Mariusz Małek
- Krzysztof Cabaj
OPEN mężczyźni 1971-1962, dystans 5500 m:
- Piotr Mierzejewski
- Andrzej Majewski
- Adam Piskorek
OPEN mężczyźni 1961 i starsi; dystans 5500 m:
- Kazimierz Izdebski
- Józef Cieślak
Osoby z Niepełnosprawnością, dystans 1100 m:
- Robert Pasko
- Barbara Brzezińska
OPEN kobiety „NORDIC WALKING”, dystans 3300 m:
- Jolanta Zapałowska
- Monika Madej
- Bożena Burdach
OPEN mężczyźni „NORDIC WALKING”, dystans 3300 m:
- Tomasz Klimek
- Tomasz Kwaśny
- Marek Czarnecki
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla osób prywatnych oraz firm za włączenie się i pomoc w organizacji XXIX Łukowskich Ulicznych Biegów Niepodległości:
- Audio Hi-Fi – Świdry 85, Pan Andrzej Suchodolski sprzedaż sprzętu HI-FI i kina domowego oraz basenów ogrodowych
- Niepubliczne Przedszkole Językowo-Sportowe „Bajkowy Raj” z Oddziałami Integracyjnymi – Pan Marek Tarasiuk, ul. Pana Tadeusza 7, ul. Browarna 63
- Zakłady Mięsne Łuków „Z natury od serca”
- Radny Rady Miasta Łuków, Pan Przemysław Wereszczyński
- Pizzeria „Da Grasso” Pani Milena Bańkowska, Pan Adam Wąsikowski
- Bank Spółdzielczy w Trzebieszowie
- Catering Dietetyczny Miód Malina
- Przesyłki kurierskie Epaka.pl, Pan Dariusz i Radosław Chorniccy
- Cukiernia-Piekarnia Żabczyńscy
- GoDan Łuków balony i dekoracje, Pan Hubert Jakubiak
- Dom Handlowy „GROCHOWIAK”
- INVISION Optyk, Pani Agnieszka Kachniarz, Pan Adam Mrozowski, Łuków, ul. Międzyrzecka 8, Siedlce, ul. Czerwonego Krzyża 21
- BRILLIANCE Jubiler, Agnieszka Kachniarz, Maciej Kachniarz i Wojciech Kachniarz
- Zakład Produkcyjny „Agro-Top”, Pan Grzegorz Dybciak
- Pan Rafał Kondracki „Tobi”
- Jubiler Dziudzik, Pan Jan i Daniel Dziudzik
- Kwiaciarnia „AZALIA” – Pani Bożena Kaźmierak
- SOBORA SERWIS, Pani Ewa Sobora
- Dobre Dla Domu, Pan Wojciech Pietruszka
- Usługi hydrauliczne Aquamont, Pan Sebastian Niedziułka
- Fabryka Wnętrz, Pan Grzegorz Zarzycki
- PitStop, Pan Przemysław Polkowski, Pan Piotr Sosnowski
- Hurtownia Owoców i Warzyw „MANGO”, Pan Andrzej Chwedoruk
- Kancelaria Notarialna, Pani Małgorzata Nawrocka
- Bartosz Wróbel, Fotografia z Pasją
- Fit Dance Forma, Pani Sylwia Mateńko-Woch
Imprezę zabezpieczali:
- Pogotowie Ratunkowe Pan Andrzej Litwin
- Komenda Powiatowa Policji w Łukowie
- Zarząd Dróg Miejskich w Łukowie
W organizację imprezy włączyli się i zapraszali do skorzystania z ich usług:
- Pani Beata Chromińska, pomiar składu masy ciała, porady dietetyczne – Herba Life
- Pan Paweł Osiak - stoisko z watą i popcorn
Zdjęcia z biegów dostępne są na stronie internetowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łukowie.