Julia, Oliwia i Błażej wygrywają w Piotrowicach

129 zawodniczek i zawodników spotkało się w Piotrowicach 26 i 27 marca, by rywalizować o Puchar Starosty Lubelskiego, w Memoriale Wacława Czuraka oraz w Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Rady Wojewódzkiej Ludowych Zespołów Sportowych w podnoszeniu ciężarów. W zawodach startowali zawodnicy Olimpijczyka Łuków.

Spośród łukowskich ciężarowców najlepiej zaprezentowały się Oliwia Markiewicz, Julia Linkiewicz i Błażej Borkowski, którzy zwyciężyli w swoich kategoriach wagowych. Z kolei Piotr Zachoszcz i Patrycja Domańska wywalczyli srebrne medale.

Dodatkowo Błażej Borkowski został najlepszym młodzikiem gromadząc 237,6 pkt., wygrywając z kolegą klubowym  Piotrem Zachoszczem. Julia Linkiewicz w klasyfikacji bez podziału na kategorie wagowe wywalczyła drugie miejsce wśród juniorek młodszych.