Mistrzostwa szkół średnich w szachach

Szymon Tuszyński z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Łukowie oraz Alicja Osiak z Zespołu Szkół nr 3 im. W. Reymonta w Łukowie zostali zwycięzcami Mistrzostw szkół średnich w szachach, które przygotowało stowarzyszenie szachistów „Szachpol” we współpracy z popularnym „Reymontem” oraz Miastem Łuków. Szachowa impreza była jednocześnie II Otwartymi Mistrzostwami Zespołu Szkół nr 3 w Łukowie. Mistrzostwa odbyły się 11 kwietnia, a wystartowało w nich około 80 osób.

W kategorii chłopców Szymon Tuszyński (IV LO) zdobył 8,5 pkt. z 9 możliwych. Na drugim i trzecim miejscu uplasowali  się zawodnicy  gospodarzy z Zespołu Szkół nr 3 - Piotr Piwowarczyk z wynikiem 8 pkt. oraz Łukasz Lendzion z 7 pkt. Drużynowo mistrzostwa wygrali przedstawiciele gospodarzy z Zespołu Szkół nr 3 w Łukowie, wyprzedzając na podium IV LO w Łukowie oraz I LO w Łukowie.

Wśród dziewcząt triumfowała Alicja Osiak z wynikiem 6 pkt., II m-ce zajęła Jolanta Wysokińska z dorobkiem 4 pkt., a III m-ce przypadło Weronice Ciołek, która również zdobyła 4 pkt. Wszystkie dziewczęta reprezentowały Zespół Szkół nr 3 w Łukowie.

W Mistrzostwach startowali też uczniowie szkół podstawowych. W tej kategorii na pierwszym  miejscu podium stanął Maciej Kajda (6 pkt.), drugie miejsce zajęła Kamila Gromada (6 pkt.), a trzeci był Kacper Celiński (5,5 pkt.). Wszyscy uczniowie reprezentowali Szkołę Podstawową w Zastawiu.

Uczniowie rywalizowali ze sobą rozgrywając po dziewięć rund w tempie po 10 minut na zawodnika, które były następnie odpowiednio punktowane w zależności od wyniku. Zawody otworzyła dyrektor ZS nr 3 w Łukowie Anna Pietrzak. Nagrody wręczali natomiast zastępca burmistrza Łukowa Mateusz Popławski, przedstawiciel Urzędu Miasta Kacper Sacharczuk, zastępca dyrektora ZS nr 3 w Łukowie Wojciech Rzepecki oraz sędzia główny zawodów Piotr Piwowarczyk.