Olimpijczyk wygrywa w Szopienicach

25 czerwca w Katowicach-Szopienicach po raz 31. odbył się Memoriał Czesława Białasa w podnoszeniu ciężarów. Dwukrotnego olimpijczyka, medalistę mistrzostw świata i Europy, dziesięciokrotnego mistrza Polski przyjechała uczcić także grupa ciężarowców z Olimpijczyka Łuków.

W zawodach wystartowała rekordowa liczba 56 uczestników z 11 klubów. Rywalizacja odbyła się wg punktacji Sinclaira w czterech grupach wiekowych. Reprezentanci łukowskiego klubu wrócili z zawodów z sukcesami.

W kategorii kobiet U-15 pierwsze miejsce zajęła reprezentantka Olimpijczyka Andżelika Młynarczyk, uzyskując 133 kg w dwuboju (61 kg rwanie, 72 kg podrzut). Wśród mężczyzn w kategorii wiekowej U-15 dwa pierwsze miejsca zajęli zawodnicy z Łukowa. Pierwszy był Błażej Borkowski z wynikiem 180 kg w dwuboju (80 + 100 kg), a drugie miejsce zajął Piotr Zachoszcz z wynikiem 163 kg w dwuboju (69 + 94 kg).

Ponadto wśród seniorów najlepszym zawodnikiem został inny reprezentant Olimpijczyka, Łukasz Ławecki, który osiągnął wynik 294 kg dwuboju (130 + 164 kg). Ciężarowiec zwyciężył tym samym w kategorii OPEN. Ponadto w 2000 i 2005 roku Memoriał Czesława Białasa wygrywał Robert Dołęga, obecnie trener w klubie Olimpijczyk Łuków.