Medale Andżeliki i Łukasza

W dniach 4-6 listopada w Nowym Tomyślu odbyły się Mistrzostwa Polski Elite w podnoszeniu ciężarów, w których wystąpiła trójka reprezentantów Olimpijczyka Łuków.

15-letnia Andżelika Młynarczyk wywalczyła w kategorii wagowej do 49 kg wicemistrzostwo Polski seniorek osiągając w dwuboju 133 kg (rwanie 60, podrzut 133). Mistrzynią Polski z wynikiem 158 kg została Oliwa Drzazga z UMLKS Radomsko.

Po raz czwarty w karierze na najniższym stopniu podium w mistrzostwach Polski seniorów stanął Łukasz Ławecki, który w dwuboju dźwignął 292 kg. Zawodnik startował w kategorii do 81 kg, w której zwyciężył zawodnik Zawiszy Bydgoszcz Łukasz Łęgowski. Ponadto w kategorii 61 kg mężczyzn wystąpił Błażej Borkowski zdobywając 5 miejsce.

Zawody w Nowym Tomyślu były ostatnimi rangi mistrzowskiej w 2022 roku organizowanymi przez Polski Związek Podnoszenia Ciężarów. W bieżącym roku zawodnicy Olimpijczyka wywalczyli dwa złote, jeden srebrny i dwa brązowe medale mistrzostw Polski w różnych grupach wiekowych. We współzawodnictwie dzieci i młodzieży sztangiści z Łukowa wywalczyli 33 pkt., co jest najlepszym wynikiem ze wszystkich łukowskich klubów. W zestawieniu sklasyfikowano 5797 klubów z całej Polski. Natomiast w zawodach w Nowym Tomyślu Województwo Lubelskie wygrało klasyfikację łączną, a Olimpijczyk Łuków zajął 14 miejsce w klasyfikacji klubowej.