Charytatywna "Czwórka"

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Łukowie włączają się w wiele akcji charytatywnych. W ostatnim w szkole tej niesiona była pomoc w inicjatywach „Polacy - Rodakom” oraz „Wylosuj Anioła”.

Grudzień to miesiąc, który wielu z nas skłania do refleksji. Z racji zbliżających się Świąt otwieramy się na potrzeby drugiego człowieka. Chcemy, aby u każdego potrzebującego choć na chwilę zagościła radość i nadzieja na lepsze jutro. Będąc wiernym powyższej dewizie, uczniowie łukowskiej szkoły, postanowili nieść pomoc Polakom mieszkającym za wschodnią granicą. Wiele klas zebrało słodycze oraz artykuły spożywcze, które zostały przekazane koordynatorom akcji w powiecie łukowskim i które trafią następnie na Ukrainę. Koordynatorami działania akcji „Polacy - Rodakom” w łukowskiej „Czwórce” były Agnieszka Długosz i Beata Sulej.

Ponadto w tym roku uczniowie klasy 4a włączyli się do akcji „Wylosuj anioła” zainicjowanej przez fundację „Gdy Liczy się Czas” i postanowili napisać kartki świąteczne dla dzieci. Nad intensywną pracą podopiecznych czuwała Katarzyna Rutkowska. Działanie to miało na celu wesprzeć oraz wywołać uśmiech na twarzach małych pacjentów onkologii oraz zachęcić innych do kontaktu z chorymi dziećmi, które leczą się na chorobę nowotworową i otrzymują chemioterapię lub naświetlania.