Prawie 900 osób wzięło udział w biegach ulicznych, które odbyły się 3 maja w Łukowie. Wydarzeniu patronowali Burmistrz i Rada Miasta Łuków oraz Marszałek Województwa Lubelskiego. Biegacze rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych: od przedszkolaków do osób w kategorii OPEN.
Czołowe miejsca w poszczególnych kategoriach zajęli:
Bieg „Smerfa”, dziewczynki 2019-2018; dystans 150 m
- Maria Łazuga
- Alana Kierych
- Zofia Chudzik
Bieg „Smerfa”, chłopcy 2019-2018; dystans 150 m
- Leon Kurek
- Jan Gajda
- Antoni Rzymowski
Bieg „Krasnala”, dziewczynki 2017-2016; dystans 150 m
- Martyna Prokop
- Milena Kacprzak
- Gabriela Modrzewska
Bieg „Krasnala”, chłopcy 2017-2016; dystans 150 m
- Adam Rowicki
- Aleksander Kopeć
- Jan Kościuk
Szkoły Podstawowe, dziewczęta 2015-2014; dystans 300 m
- Natalia Pieniak
- Weronika Wilczyńska
- Maja Zawiślańska
Szkoły Podstawowe, chłopcy 2015-2014; dystans 300 m
- Adam Chruściel
- Kacper Łazuga
- Filip Jakubiak
Szkoły Podstawowe, dziewczęta 2013-2012; dystans 600 m
- Zofia Wardak
- Helena Śledź
- Wiktoria Chruściel
Szkoły Podstawowe, chłopcy 2013-2012; dystans 800 m
- Dominik Witek
- Krystian Abramek
- Michał Tomczak
Szkoły Podstawowe, dziewczęta 2011-2010; dystans 800 m
- Hanna Muszyńska
- Natalia Baniak
- Aleksandra Magnuszewska
Szkoły Podstawowe, chłopcy 2011-2010; dystans 1100 m
- Michał Celiński
- Błażej Wołek
- Jakub Sokołowski
Szkoły Podstawowe, dziewczęta 2009-2008; dystans 1100 m
- Martyna Idebska
- Amelia Alikowska
- Anna Celińska
Szkoły Podstawowe, chłopcy 2009-2008; dystans 1600 m
- Jakub Piotruk
- Aleksander Wójcik
- Filip Kowalczyk
Zespołowo Szkoły Podstawowe:
- Szkoła Podstawowa nr 1 w Łukowie
- Szkoła Podstawowa nr 5 w Łukowie
- Szkoła Podstawowa nr 2 w Łukowie
Szkoły Ponadpodstawowe, dziewczęta 2008-2003; dystans 1100 m
- Aleksandra Kęzik
- Maja Fejtko
- Zuzia Dobrowolska
Szkoły Ponadpodstawowe, chłopcy 2008-2003; dystans 1600 m
- Mikołaj Knap
- Piotr Kiełczykowski
- Filip Kaczyński
Zespołowo Szkoły Ponadpodstawowe:
- IV Liceum Ogólnokształcące w Łukowie
- I Liceum Ogólnokształcące w Łukowie
- Zespół Szkół Nr 2 w Łukowie
OPEN, kobiety 1992-1978; dystans 4400 m
- Sylwia Szymowska
- Beata Chruściel
- Ewa Czerkas
OPEN, kobiety 1977 i starsze; dystans 4400 m
- Monika Osińska
- Anna Burdach
- Mirosława Burdach
OPEN, mężczyźni 2003-1993; dystans 5500 m
- Krystian Styrnik
- Kamil Woźniak
- Arkadiusz Pycek
OPEN, mężczyźni 1992-1983; dystans 5500 m
- Mateusz Wilczyński
- Michał Kwiatkowski
- Jakub Popiel-Popielec
OPEN, mężczyźni 1982-1973; dystans 5500 m
- Krzysztof Terlecki
- Maciej Strzyżewski
- Tomasz Stolarczyk
OPEN, mężczyźni 1972-1963; dystans 5500 m
- Piotr Mierzejewski
- Robert Gawłowicz
- Tomasz Chwedyna
OPEN, mężczyźni 1962 i starsi; dystans 5500 m
- Kazimierz Izdebski
Niepełnosprawni; dystans 1100 m
- Robert Pasko
OPEN, kobiety nordic walking; dystans 3300 m
- Jolanta Zapałowska
- Monika Madej
- Bożena Burdach
OPEN, mężczyźni nordic walking; dystans 3300 m
- Paweł Kowalik
- Andrzej Majewski
- Tomasz Kwaśny
Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach indywidualnych otrzymali puchary, medale, dyplomy i nagrody, a szkoły które znalazły się na podium w klasyfikacji drużynowej, otrzymały puchary oraz dyplomy. Ponadto wszyscy uczestnicy biegów otrzymali pamiątkowe medale.
Organizatorami „30. Jubileuszowych Łukowskich Ulicznych Biegów 3-Majowych pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego oraz Rady i Burmistrza Miasta Łuków byli Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie oraz Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Nasz Region”. Wydarzenie nie odbyłoby się bez wsparcia samorządów oraz przychylności podmiotów prywatnych. Podmioty wspierające biegi:
- Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie
- Miasto Łuków
- Starostwo Powiatowe w Łukowie
- Basenyogrodowe.pl, Pan Andrzej Suchodolski
- ELBUD Development Sp. z o.o., Pan Wojciech Chruściel
- FHU „Tamex”, Pan Jakub Kożuchowski
- Radny Rady Miasta Łuków, Pan Przemysław Wereszczyński
- Hurtownia mięsa i wędlin „Mięs-Hurt”
- Zakłady Mięsne Łuków S.A.
- Zakład Mięsny Mościbrody
- Catering Zdrowa Linia
- Bank Spółdzielczy w Trzebieszowie
- Catering Dietetyczny Miód Malina
- PSB Mrówka Łuków
- Pizzeria „Da Grasso” Pani Milena Bańkowska
- Zielony Gaj, Pan Kamil Walczak
- Jubiler Dziudzik, Pan Jan i Daniel Dziudzik
- Łuków Box & Trx, Pan Mateusz Kowalewski
- Piekarnia-Cukiernia „Żabczyńscy”
- Dom Handlowy Grochowiak, Pan Robert, Daniel i Kamil Grochowscy
- Lumiko sp. z o.o.
- Drogbud, Pan Bogdan Kucharski
- Zakład Produkcyjny „Agro-Top” Pan Grzegorz Dybciak
- Best Gym Łuków
- Bella Events - dekoracje imprezowe
- Stowarzyszenie Sportowo-Kolekcjonerskie „Dywizjon”
- Hurtownia Owoców i Warzyw „MANGO”, Pan Andrzej Chwedoruk
- Przesyłki kurierskie epaka.pl, Pan Dariusz i Radosław Chorniccy
- Dobre Dla Domu, Pan Wojciech Pietruszka
- Stacja Auto Gaz i Wypożyczalnia Przyczep, Pan Rafał Kondracki
- Ubezpieczenia, Pani Bożena Lipiec
- Numazu Sushi & Thai
- Fit Dance Forma, Pani Sylwia Mateńko-WochKlub Zdrova Energia, Pan Paweł Prużanin
- Lody na skwerku, Pan Bartosz Kachniarz
- Sklep KMS Express, Pani Kinga Kachniarz
- Zakład Usług Komunalnych w Adamowie
Impreza była zorganizowana w ramach zadania publicznego Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, pn. „wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej. Organizacja przedsięwzięć i imprez o zasięgu co najmniej wojewódzkim promujących województwo lubelskie poprzez aktywne formy spędzania wolnego czasu wśród różnych grup społecznych i środowiskowych, w szczególności dzieci i młodzieży, rodzin, osób starszych/seniorów”.
Galeria zdjęć z wydarzenia dostępna jest na stronie internetowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łukowie.