„Jedynka” oraz „Piątka wymieniły się miejscami

Reprezentacje Szkół Podstawowych nr 1 i 5 w Łukowie wywalczyły czołowe miejsca na zorganizowanych niedawno finałowych zawodach Powiatu Łukowskiego w czwórboju lekkoatletycznym. Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Łukowie.

Finał Powiatu Łukowskiego w czwórboju lekkoatletycznym odbył się 5 maja. Wśród dziewcząt triumfowała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie prowadzona przez Ewę Czerkas. Dziewczęta pokonały Szkołę Podstawową nr 5 (op. Ryszard Grochowski) oraz SP w Gołąbkach i Gręzówce.

Wśród chłopców łukowskie szkoły „wymieniły” się miejscami. Najlepsza w czwórboju okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 5 prowadzona przez Ryszarda Grochowskiego. Zawodnicy z „Piątki” pokonali ekipę ze Szkoły Podstawowej nr 1 (op. Artur Paszkiewicz) oraz SP z Krzywdy i Aleksandrowa.

Drużyny z pierwszych miejsc uzyskały awans na zawody rejonowe. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe dyplomy a zespoły z miejsc I-III dodatkowo puchary i medale.