Brązowy medal Julii Linkiewicz

Ponad 180 ciężarowców z 60 klubów z całego kraju rywalizowało o medale w Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów w tej dyscyplinie sportu, które odbyły się w miniony weekend w Zamościu. Dobrze zaprezentowały się na nich reprezentantki Olimpijczyka Łuków - Oliwia Markiewicz i Julia Linkiewicz.

Największy sukces w tych zawodach wywalczyła Julia Linkiewicz, która w kategorii wagowej do 55 kg z wynikiem 132 kg w dwuboju zajęła III miejsce. To piąty medal mistrzostw Polski wywalczony przez wychowankę Olimpijczyka. Z kolei Oliwia startowała w kategorii wagowej 45 kg, zajmując w dwuboju IV miejsce i zdobywając w rwaniu brązowy medal.

Ponadto jako junior wystąpił Kacper Nowosielski, który w kategorii 96 kg zajął 10. miejsce z wynikiem 221 kg. W klasyfikacji klubowej Olimpijczyk Łuków zajął 21. miejsce zdobywając 18 pkt. do współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży.

W klasyfikacji drużynowej Województwo Lubelskie uplasowało się na II miejscu, za Województwem Mazowieckim.