Minister Infrastruktury w Łukowie

Minister Infrastruktury Dariusz Klimczak gościł z roboczą wizytą w Łukowie. W sobotę 29 czerwca rozmawiał z przedstawicielami samorządu na temat ważnych dla naszego miasta inwestycji kolejowych i drogowych.

Tematem rozmowy z przedstawicielem rządu Donalda Tuska były potrzebne i rozwojowe dla miasta inwestycje kolejowe i drogowe, w tym przebudowa dzisiejszego przejazdu kolejowego na ul. Łapiguz i Warszawskiej. Przedstawiciele samorządu miejskiego na czele z burmistrzem Piotrem Płudowskim i Przewodniczącym Rady Miasta Arturem Czubaszkiem podkreślili także konieczność zacieśnienia współpracy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad między innymi w sprawie budowy dużej obwodnicy Łukowa.

W spotkaniu uczestniczyli także miejscy radni, samorządowcy z powiatu łukowskiego oraz europoseł Krzysztof Hetman, który jeszcze do niedawna pełnił funkcję Ministra Rozwoju i Technologii. Jak relacjonują przedstawiciele Miasta Łuków, spotkanie z ministrem Dariuszem Klimczakiem było bardzo merytoryczne i techniczne, a postulaty samorządowców spotkały się ze zrozumieniem pana ministra Ponadto Burmistrz Miasta i Przewodniczący Rady przekazują podziękowania dla Krzysztofa Hetmana za nieustające zainteresowanie naszym miastem.