Dwójka Mistrzów Polski z Olimpijczyka

Ośmiu reprezentantów Olimpijczyka Łuków brało udział w rozegranych w ubiegłym tygodniu w Biłgoraju Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w podnoszeniu ciężarów. Zawody - bardzo udane dla zawodników z naszego miasta - były częścią XXX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich - Lubelskie 2024.

Jak relacjonuje trener Robert Dołęga, zawody odbywały się od 4 do 7 lipca. Duży sukces odnieśli na nich Andżelika Młynarczyk, która została Mistrzynią Polski w kategorii wagowej 55 kg, Błażej Borkowski, zdobywając trzeci w swojej karierze złoty medal, startując tym razem w kategorii wagowej do 67 kg oraz Julia Ognik i Piotr Zachosz, którzy zdobyli trzecie miejsca w kraju, startując odpowiednio w kategoriach do 59 kg i 89 kg. Co ciekawe, medal Piotra Zachoszcza był 50-tym krążkiem Mistrzostw Polski, wywalczonym w karierze trenerskiej trenera Olimpijczyka.

Wśród pań wystartowała jeszcze Alicja Górka, która w kategorii +81 kg zajęła 5 miejsce oraz Amelia Śledź, ósma w grupie do 71 kg. Z kolei dwaj debiutanci - Filip Królikowski i Adrian Chudek - w swoich kategoriach wagowych wywalczyli kolejno 12. i 13. miejsce. W klasyfikacji klubowej Olimpijczyk Łuków z 55 pkt. zajął bardzo wysokie trzecie miejsce w kraju na 53 sklasyfikowane kluby, powtarzając sukces sprzed roku. Natomiast Województwo Lubelskie okazało się najlepsze w zestawieniu województw.