Olimpijczyk Łuków wicemistrzem Wojewódzkiej Ligi Juniorów

W zakończonym w niedzielę w Biłgoraju Ogólnopolskim Turnieju Nadziei Olimpijskich w podnoszeniu ciężarów wystartowało 8 reprezentantów Olimpijczyka Łuków. Wyniki osiągnięte przez łukowian pozwoliły klubowy uplasować się na II miejscu w Wojewódzkiej Lidze Juniorów w tej dyscyplinie sportu.

Ligę wygrał Agros Zamość, a na trzecim miejscu uplasowała się Wisła Puławy. Indywidualnie w turnieju najlepiej zaprezentował się Błażej Borkowski, który zwyciężył w kategorii wagowej do 61 kg., a w klasyfikacji OPEN młodzików wywalczył drugie miejsce. W sumie w zawodach wystąpiło 41 kobiet i 55 mężczyzn.

W całych rozgrywkach ligi (4 rundy) w zespole Olimpijczyka wystąpili Julia Linkiewicz, Andżelika Młynarczyk, Oliwia Markiewicz, Patrycja Domańska, Błażej Borkowski, Piotr Zachoszcz, Krzysztof Majek i Kacper Nowosielski. Wyjazd na zawody był możliwy dzięki wsparciu firmy OVERIS oraz dotacji z Powiatu Łukowskiego i Miasta Łuków.