Miło nam poinformować, że radny miejski Celiński Zygmunt znalazł się w gronie znanych i wybitnych osób uwiecznionych w „Encyklopedii Osobowości Rzeczypospolitej Polskiej”. Encyklopedia wydana przez British Publishing House to kilkusetstronicowe dzieło, w którym opisano także takie osoby jak prezydent RP Andrzej Duda, czy premier Donald Tusk.
W najnowszej edycji Encyklopedii można przeczytać szeroko opisaną sylwetkę p. Zygmunta Celińskiego, w tym opis jego pracy społecznej oraz przebieg kariery zawodowej. Z lektury dowiadujemy się m.in. o hobby miejskiego radnego (jakim są podróże, kolekcjonowanie starych zegarów i radioodbiorników, sport, w tym piłka nożna, skoki narciarskie i lekkoatletyka), a także jego życiowej dewizie.
Dużo miejsca poświęcono także dokonaniom Zygmunta Celińskiego zarówno w pracy samorządowej oraz jako przedstawiciela ruchu rzemieślniczego. Autorzy Encyklopedii wspominają m.in. iż miejski radny był pomysłodawcą nadania nazw kilku ulicom oraz rondom w Łukowie, przez 8 lat pełnił funkcję Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Łuków, zasiadał w komisjach stałych Rady Miasta. Był uczestnikiem wielu spotkań na szczeblu samorządowym i współorganizatorem wielu wydarzeń o charakterze patriotycznym. Radny był także skarbnikiem komitetu budowy pomnika Jana Pawła II w Łukowie, członkiem komitetu budowy kościoła NMP Matki Kościoła w Łukowie oraz fundatorem obrazów i inicjatorem sprowadzenia relikwii do świątyni. Wspierał także finansowo pochodzącego z powiatu łukowskiego ks. dr. kan. Stanisława Siwca - misjonarza w Afryce i duszpasterza na Ukrainie przy budowie kościoła w miejscowości Czemierowce.
W publikacji czytamy także między innymi, iż Z. Celiński to pomysłodawca nadania tytułów honorowych obywateli Miasta Łuków ks. Stanisławowi Ziębie oraz ks. prał. Mirosławowi Łubikowi. Jest on także zdobywcą wielu odznaczeń i wyróżnień, spośród których warto wymienić między innymi Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski (2003 r.), Medal Komisji Edukacji Narodowej (2003 r.), Honorową Odznakę Izby Rzemieślniczej Mazowsza, Kurpi i Podlasia w Warszawie (2000 r.), Złotą Odznakę Związku Rzemiosła Polskiego (2002 r.); Złoty Krzyż Związku Piłsudczyków Rzeczpospolitej Polskiej (2010 r.), Szablę Kilińskiego (2012 r.), czy Łukowski Złoty Niedźwiedź (2012 r.).
Radny - cytując zapisy Encyklopedii - jest również orędownikiem spraw rzemieślniczych i osobą pełniącą różne funkcje w organach Izby Rzemieślniczej Mazowsza Kurpi i Podlasia w Warszawie oraz Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie. Jest także osobą wielokrotnie wyróżnioną za działania mające na celu rozwój rzemiosła w Polsce.
Więcej informacji o Zygmuncie Celińskim można przeczytać w publikacji, która jest do nabycia na terenie całego kraju. Serdecznie gratulujemy wyróżnienia!