Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2020   |   Imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław

 

Festiwal Pierogów Świata

Festiwal Pierogów ŚwiataŁukowski Ośrodek Kultury oraz Smaczny Targ zapraszają na Festiwal Pierogów Świata. W najbliższą sobotę 7 września 2019 roku w godzinach 12:00 - 20:00 i w niedzielę 8 września 2019 roku w godzinach 12:00 - 18:00 na Placu Solidarności i Wolności w Łukowie mieszkańcy naszego miasta i okolic będą mogli spróbować tych smakołyków z różnych stron świata.

Pierogi są znane i lubiane w każdym zakątku Ziemi - także w Łukowie. Właściwe każdy ma na nie swój własny przepis, a w zależności od kraju są one inaczej przygotowywane. Nadziewane owocami, warzywami, mięsem, serem czy ziemniakami, zawijane w ciasto z różnego rodzaju mąk, również bezglutenowych, doprawiane na słodko i ostro, gotowane, smażone lub pieczone - możliwości jest właściwie nieskończona liczba. Będziecie mieli okazję spróbować pierogów dużych i małych, polskich, włoskich, hiszpańskich, gruzińskich, tybetańskich, japońskich, hinduskich czy chińskich. Będzie w czym wybierać!

Dla każdego znajdzie się coś miłego. Każdy smakosz będzie usatysfakcjonowany i opuści imprezę szczęśliwy, z pełnym brzuchem.

Zapraszamy na niezwykłą, pierogową ucztę!