Dzisiaj jest: 26 Maja 2020   |   Imieniny obchodzą: Filip, Paulina, Marianna

 Nabór do przedszkoliNabór do szkół

 

Interaktywna mapa dla firm i mieszkańców

 

Konferencja „CAD/CAM w pracy technika dentystycznego”

Konferencja „CAD/CAM w pracy technika dentystycznego”29 października w Szkole Policealnej - Medycznym Studium Zawodowym im. Janusza Korczaka w Łukowie odbyła się konferencja wojewódzka: „CAD/CAM w pracy technika dentystycznego”. Jej celem było zapoznanie z nowoczesnymi technologiami stosowanymi współcześnie w stomatologii oraz promocja zawodu technika dentystycznego.

Pomysłodawcą konferencji była dyrektor szkoły Anna Sołtyszewska, a organizacją wykładów i warsztatów zajęli się nauczyciele kształcący w zawodach technik dentystyczny i asystentka stomatologiczna. O sprawny przebieg konferencji zadbali nauczyciele Szkoły Policealnej - Medycznego Studium Zawodowego w Łukowie. Współorganizatorem wydarzenia było Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Białej Podlaskiej.  W konferencji wzięli udział słuchacze i nauczyciele kierunków: asystentka i higienistka stomatologiczna oraz technik dentystyczny medycznych szkół policealnych województwa lubelskiego i TEB Edukacja w Lublinie.

W pierwszej części spotkania odbył się wykład na temat podstaw projektowania CAD/CAM w protetyce stomatologicznej przedstawiony przez Pawła Pasternaka z firmy Roko Dental Systems. Drugą część konferencji stanowiły szkolenia kierunkowe. Przedstawiciele firmy Roko Dental Systems: Iwona Kołaczyk i Paweł Pasternak dla techników dentystycznych poprowadzili „Zajęcia praktyczne w środowisku EXOCAD z uwzględnieniem skanowania 3D i projektowania korony anatomicznej oraz podbudowy”. Wykłady dla asystentek i higienistek stomatologicznych na temat kompleksowego wspierania pacjenta protetycznego i ortodontycznego poprowadziła Beata Szczypińska - Expert Marketing Sepcialist Queisser Pharma Poland Sp. z o.o.

Uczestnicy konferencji mieli możliwość obejrzenia pracowni specjalistycznych kierunków technik dentystyczny i higienistka stomatologiczna.

Fot. Paweł Przeździak