Dzisiaj jest: 26 Maja 2020   |   Imieniny obchodzą: Filip, Paulina, Marianna

 Nabór do przedszkoliNabór do szkół

 

Interaktywna mapa dla firm i mieszkańców

 

„Polacy-Rodakom” - trwa zbiórka

„Polacy-Rodakom” - trwa zbiórkaDo 4 grudnia trwa zbiórka żywności, która trafi następnie do potrzebujących Polaków mieszkających na Ukrainie. Do wzięcia udziału w charytatywnej akcji zachęca Senator Stanisław Gogacz - pomysłodawca i patron zbiórki "Polacy-Rodakom", której finał przewidziano na okres świąteczno-noworoczny.

W ramach akcji „Polacy-Rodakom” zbierane są produkty żywnościowe, m.in. ryż, kasza, cukier, makaron, konserwy mięsne i produkty mięsne o wydłużonym terminie przydatności. Zbiórka trwa od 28 października do 4 grudnia 2019 r. w biurze senatorskim Stanisława Gogacza przy ul. Wilczyńskiego 4m w Łukowie.

Senator liczy, że wzorem lat ubiegłych, także i tym razem uda się zebrać 4-5 tysięcy 15-kilogramowych paczek. Część z nich powstanie w Łukowie i razem z resztą trafi do potrzebujących Polaków, zamieszkałych na Ukrainie. Paczki mają rozstać wręczone Rodakom m.in. w polskich szkołach, a także potrzebującym rodzinom za wschodnią granicą. Oprócz żywności mają się w nich znaleźć także małe zabawki i przytulanki. Mile widziane będą również listy napisane dla Rodaków mieszkających na wschodzie.

Paczki można przynosić do biura senatora Stanisława Gogacza w każdy poniedziałek, wtorek, środę oraz czwartek i piątek w godzinach 11.00 - 15.00. Polaków mieszkających za naszą wschodnią granicą można też wesprzeć poprzez wpłaty na konto Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Lublinie, nr konta w Banku PKO BP: 44 1020 3150 0000 3202 0027 7392 z dopiskiem „Na akcję Polacy-Rodakom”.

Koordynatorem akcji w powiecie łukowskim jest starosta łukowski Dariusz Szustek.