Dzisiaj jest: 26 Maja 2020   |   Imieniny obchodzą: Filip, Paulina, Marianna

 Nabór do przedszkoliNabór do szkół

 

Interaktywna mapa dla firm i mieszkańców

 

Święto Niepodległości 11 listopada

Święto Niepodległości 11 listopadaJuż w najbliższy poniedziałek, 11 listopada mieszkańcy Łukowa świętować będą 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Miasto Łuków wspólnie z Łukowskim Ośrodkiem Kultury zapraszają na oficjalne obchody święta 11 listopada. W planach m.in. spotkanie i składanie kwiatów pod tablicą Polskiej Organizacji Wojskowej przy budynku Urzędu Miasta na ul. Piłsudskiego, a także część artystyczna i msza w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Łukowie.

W tym roku oficjalne uczczenie Święta Niepodległości zaplanowano o godz. 9:00 pod tablicą Polskiej Organizacji Wojskowej umieszczonej na budynku Urzędu Miasta przy ul. Piłsudskiego. W planach organizatorzy przewidzieli przemówienia okolicznościowe władz samorządowych, apel pamięci, a także złożenie wieńców i wiązanek przez przedstawicieli samorządów, organizacji społecznych, partii politycznych, szkół, stowarzyszeń oraz innych grup. Zbiórkę grup i pocztów sztandarowych zaplanowano na godz. 8:45.

W stosunku do obchodów Święta Niepodległości z lat ubiegłych, tym razem towarzysząca im co roku msza św. w intencji Ojczyzny, odprawiona zostanie nie przed przemowami i składaniem kwiatów, ale po spotkaniu pod tablicą POW. Nabożeństwo w oprawie Orkiestry Dętej im. Antoniego Próchniewicza zaplanowano o godz. 10:00 w kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego.

Obchodom 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości towarzyszyć będzie też apel pamięci oraz część artystyczna w wykonaniu artystów reprezentujących Łukowski Ośrodek Kultury: Fabryki Piosenki ŁOK (Emilii Szcześniak, Sylwii Purzyckiej) i Teatru Poezji ŁOK (Julii Drozd, Julii Semczuk, Macieja Radomyskiego, Bartłomieja Niewęgłowskiego). Część artystyczną zaplanowano o godz. 9:30 w kolegiacie.

Oficjalną część łukowskich obchodów Święta Niepodległości w Łukowie zwieńczy musztra paradna w wykonaniu Zespołu Szkół im. Wł. Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym. Organizatorzy uroczystości zachęcają ponadto mieszkańców Łukowa i Ziemi Łukowskiej do wywieszenia 11 listopada flag państwowych na swoich posesjach i balkonach.

Równolegle Święto Niepodległości obchodzić będzie na sportowo Ośrodek Sporu i Rekreacji w Łukowie, który organizuje XXVII Łukowskie Uliczne Biegi Niepodległości pod patronatem Rady i Burmistrza Miasta Łuków. Imprezę w tym roku wspiera honorowo również  Sekretarz Stanu Ministerstwa Sportu i Turystyki Jacek Osuch.