Dzisiaj jest: 26 Maja 2020   |   Imieniny obchodzą: Filip, Paulina, Marianna

 Nabór do przedszkoliNabór do szkół

 

Interaktywna mapa dla firm i mieszkańców

 

Ławecki najlepszy na zawodach

Ławecki najlepszy na zawodachSzóstka reprezentantów ŁKS Orlęta Łuków reprezentowała powiat łukowski na Międzynarodowym Turnieju im. Stefana Polaczuka w podnoszeniu ciężarów. Zawody rozegrano 23 listopada w Terespolu, a wystąpiło na nich 72 sportowców z 12 klubów z Polski i Białorusi.

Ziemię Łukowską w nadgranicznym mieście reprezentowali reprezentanci ŁKS: Łukasz Ławecki, Mateusz Kucharzak, Andżelika Młynarczyk, Natalia Borkowska, Piotr Zachoszcz i Oliwia Markiewicz. Część zawodnikach występowała w tzw. pierwszym kroku w podnoszeniu ciężarów, rywalizując "na Technikę", w której nie liczył się ciężar sztangi, lecz sama technika podnoszenia (boju). W tej grupie każdy był wygranym, ponieważ nie liczyła się rywalizacja, a bardziej sama prezentacja.

Najlepszy wynik wśród żółto-czerwonych odnotował zawodnik Orląt Łuków Łukasz Ławecki, który zwyciężył w kategorii OPEN, zostając jednocześnie najlepszym zawodnikiem zawodów. Łukasz w dwuboju uzyskał wynik 306 kg, na który złożyły się odpowiednio: 136 kg w rwaniu i 170 kg w podrzucie. Inny z reprezentantów ŁKS, Mateusz Kucharzak ustanowił nowe rekordy życiowe pośród juniorów młodszych, uzyskując 153 kg w dwuboju (rwanie 68 i podrzut 85 kg).

Stefan Polaczuk - zmarły trener miejskiego, uczniowskiego i ludowego klubu sportowego w Terespolu, zasłużony szkoleniowiec, wychowawca dwóch pokoleń zawodników w podnoszeniu ciężarów i lekkiej atletyce, który pracował w tym klubie w latach 1978-2009.

Wyniki zawodów dostępne są POD TYM ADRESEM.

Ławecki najlepszy na zawodachŁawecki najlepszy na zawodachŁawecki najlepszy na zawodachŁawecki najlepszy na zawodachŁawecki najlepszy na zawodachŁawecki najlepszy na zawodachŁawecki najlepszy na zawodachŁawecki najlepszy na zawodachŁawecki najlepszy na zawodachŁawecki najlepszy na zawodachŁawecki najlepszy na zawodachŁawecki najlepszy na zawodachŁawecki najlepszy na zawodachŁawecki najlepszy na zawodachŁawecki najlepszy na zawodachŁawecki najlepszy na zawodachŁawecki najlepszy na zawodach