Dzisiaj jest: 26 Maja 2020   |   Imieniny obchodzą: Filip, Paulina, Marianna

 Nabór do przedszkoliNabór do szkół

 

Interaktywna mapa dla firm i mieszkańców

 

Podziękowania za obywatelską postawę

Podziękowania za obywatelską postawę

Dwóch mieszkańców Łukowa zostało wyróżnionych za szlachetny gest niesienia pomocy kobiecie, która w ubiegłym tygodniu została napadnięta przez napastnika. W uroczystości, którą zorganizowano 2 grudnia w Komendzie Powiatowej Policji w Łukowie, mężczyźni usłyszeli słowa podziękowania za ich reakcję. Otrzymali też upominki od przedstawicieli policji i Miasta Łuków.

Bohaterska postawa dwóch mężczyzn spotkała się z ogromną aprobatą łukowskich policjantów. Mieszkańcy osiedla - Pan Tomasz i Pan Marcin - zostali zaproszeni przez Komendanta Powiatowego Policji nadkom. Leszka Misiaka na spotkanie, podczas którego podziękowano im za godną naśladowania postawę. W uroczystości wzięli także udział burmistrz Łukowa Piotr Płudowski i radny Arkadiusz Pogonowski.

Dziękując za natychmiastową reakcję, zaangażowanie i pewność siebie nadkom. Misiak zaznaczył, że taka postawa powinna być przykładem i wskazówką dla innych osób, świadków naruszenia prawa. Komendant mówił, że swoim działaniem Panowie pokazali, że należy przełamywać stereotypy wobec biernych zachowań, że można skutecznie przyczyniać się do ujęcia sprawców przestępstw i wykroczeń. Burmistrz Łukowa Piotr Płudowski stwierdził natomiast, że postawa mieszkańców z całą pewnością zasługuje na pochwałę i wyróżnienie. Burmistrz zaznaczył, że jest dumny, że w naszym mieście są ludzie, którzy nie boją się zareagować na krzywdę wyrządzaną innym.

Do samego zdarzenia doszło w środę 27 listopada na jednym z łukowskich osiedli. 20-letni napastnik próbował ukraść kobiecie torebkę i ją pobił, lecz został schwytany przez dwóch mieszkańców miasta. Mężczyźni widzieli niebezpieczne zajście i nie zważając na konsekwencje rzucili się z pościgiem za 20-latkiem. W międzyczasie o wszystkim powiadomili policję. Mężczyzna, który napadł i pobił poszkodowaną kobietę, trafił na 3 miesiące do aresztu tymczasowego. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.