Dzisiaj jest: 4 Sierpnia 2020   |   Imieniny obchodzą: Dominika, Jan, Protazy

Romeo i Julia

Romeo i JuliaZapraszamy do Kina Łuków na retransmisję z cyklu „The Metropolitan Opera”. Przedstawieniem wyświetlanym 12 stycznia 2020 roku o godzinie 16:00 będzie spektakl „Romeo i Julia". Bilety są do nabycia w kasie Kina Łuków oraz online

 

Autor: Charles Gounod.

Obsada: Diana Damrau (Julia), Vittorio Grigolo (Romeo), Elliot Madore (Merkucjo), Diego Silva (Tybalt), David Crawford (Hrabia Parys), Virginie Verrez (Stefano, paź Romea).

Realizacja: Gianandrea Noseda (Dyrygent), Bartlett Sher (Reżyseria), Michael Yeargan (Scenografia), Catherine Zuber (Kostiumy), Jennifer Tipton (Światło), Chase Brock (Choreografia), Ailyn Pérez (Prowadzenie transmisji).

Opis:

Historia Romea i Julii inspirowała i do dziś inspiruje całe rzesze artystów, od malarzy, poetów, kompozytorów, po twórców oper i baletów. Dzieła operowe na jej podstawie stworzyli m.in. Vincenzo Bellini i właśnie Charles Gounod. Jego na wskroś francuska, czyli bardzo romantyczna i żarliwa wizja losów nieszczęśliwych kochanków, okraszona melodyjną, bogato instrumentalizowaną muzyką, spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. W pierwszym roku po premierze „Romeo i Julia” przekroczył liczbę 100 spektakli. Złośliwcy wprawdzie mawiali, że ta opera to tylko 4 duety miłosne z dodatkami, ale czyż nie to właśnie jest istotą opowieści o zakochanych z Werony? W nowej inscenizacji Met, w reżyserii Barletta Shera (reżyserował w Met m.in. „Cyrulika sewilskiego” i „Otella”) Julią będzie niemiecka sopranistka Diana Damrau, partię Romea zaśpiewa tenor z Włoch Vittorio Grigolo.

Czas trwania: 170 minut.

Źródło: Łukowski Ośrodek Kultury.