Dzisiaj jest: 4 Sierpnia 2020   |   Imieniny obchodzą: Dominika, Jan, Protazy

Łukowianie na Orszaku Trzech Króli

Łukowianie na Orszaku Trzech KróliMieszkańcy Łukowa i okolic przemierzyli wspólnie ulice miasta podczas Orszaku Trzech Króli. Inicjatywa upamiętniająca przybycie trzech mędrców do Dzieciątka Jezus zorganizowana została 6 stycznia w Łukowie już po raz szósty. Orszak wiódł m.in. wzdłuż ulic Piłsudskiego, Wyszyńskiego i Partyzantów.

Tegoroczny orszak przygotowany został przez Parafię pw. Przemienienia Pańskiego w Łukowie i Łukowskie Stowarzyszenie Rozwoju przy wsparciu innych organizacji i grup. Wydarzenie zgromadziło kilka tysięcy widzów, a do jego organizacji zaangażowano ponad 100 aktorów. Głównymi bohaterami orszaku byli królowie: Kacper, Melchior i Baltazar, którzy w asyście świętej rodziny, aniołów i starożytnych Rzymian przeszli ulicami miasta z Placu Narutowicza do parku miejskiego.

Orszak wędrując ulicami miasta napotykał na tzw. sceny, gdzie odtwarzano biblijne wydarzenia: Edykt Cezara Augusta i Olśnienie Mędrców, Dwór Heroda, scenę kuszenia, walki dobra ze złem i scenę „Bramy do Nieba”. Punktem wieńczącym wydarzenie był amfiteatr w parku miejskim, gdzie oddano pokłon narodzonemu Dzieciątku. Na zakończenie błogosławieństwa wszystkim uczestnikom Orszaku udzielił ks. Jerzy Cąkała, proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego w Łukowie.

Łukowianie na Orszaku Trzech KróliŁukowianie na Orszaku Trzech KróliŁukowianie na Orszaku Trzech KróliŁukowianie na Orszaku Trzech KróliŁukowianie na Orszaku Trzech KróliŁukowianie na Orszaku Trzech KróliŁukowianie na Orszaku Trzech KróliŁukowianie na Orszaku Trzech KróliŁukowianie na Orszaku Trzech KróliŁukowianie na Orszaku Trzech KróliŁukowianie na Orszaku Trzech KróliŁukowianie na Orszaku Trzech KróliŁukowianie na Orszaku Trzech KróliŁukowianie na Orszaku Trzech Króli

fot. Łukowski Ośrodek Kultury, Anna Kupińska (Podlasie24.pl)