Dzisiaj jest: 20 Września 2020   |   Imieniny obchodzą: Renata, Filipina, Eustachy

Walentynkowe kartki zamiast mandatów

Walentynkowe kartki zamiast mandatówCzerwone bądź czarne kartki w kształcie serca otrzymywali kierowcy zatrzymywani przez funkcjonariuszy policji podczas walentynkowej akcji zorganizowanej wspólnie z Przedszkolem Miejskim nr 2 w Łukowie. W dzień Świętego Walentego maluchy z miejskiej „Dwójki” wspólnie z pracownikami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Łukowie przestrzegały kierowców przed łamaniem przepisów na drodze.

Maluchy miały okazję zobaczyć, jak wygląda kontrola kierowców naruszających dozwoloną prędkość w strefie zamieszkania. 14 lutego przed południem na ul. Dmocha w Łukowie szóstka dzieci - Kacper, Julia, Paulina, Kacper, Ala i Ola  - wręczała własnoręcznie wykonane kartki zatrzymywanym do kontroli kierowcom. Ci, którzy jechali zgodnie z przepisami, na czerwonej kartce w kształcie serca mogli przeczytać podziękowania za właściwe poruszanie się po drogach, natomiast osoby naruszające przepisy, mogły liczyć tym razem na taryfę ulgową i oprócz pouczenia otrzymywały czarny kartonik z wypisaną prośbą o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Policjantom i dzieciom towarzyszyli też pracownicy Wydziału Promocji Urzędu Miasta w Łukowie, którzy w formie walentynkowego upominku wręczali kierowcom miejskie kalendarze.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Łukowie - sierż. szt. Aldona Bartosiewicz i mł. asp. Waldemar Komsta - tłumaczyli też dzieciom jak zachować się na drodze. Opiekunkami dzieci były nauczyciel wychowania przedszkolnego Małgorzata Białach oraz p.o. dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 2 w Łukowie Agata Zabielska.

Walentynkowe kartki zamiast mandatówWalentynkowe kartki zamiast mandatówWalentynkowe kartki zamiast mandatówWalentynkowe kartki zamiast mandatówWalentynkowe kartki zamiast mandatówWalentynkowe kartki zamiast mandatówWalentynkowe kartki zamiast mandatówWalentynkowe kartki zamiast mandatówWalentynkowe kartki zamiast mandatówWalentynkowe kartki zamiast mandatówWalentynkowe kartki zamiast mandatówWalentynkowe kartki zamiast mandatów