1,5% od Ciebie = 100% dla Miasta!

Mieszkańcy miast w różny sposób przyczyniają się do ich rozwoju. Chcąc być aktywnym w życiu lokalnej społeczności, możemy skorzystać z wielu form uczestnictwa. Niektóre z nich wymagają poświęcenia czasu i sporego zaangażowania. Jednym z najprostszych sposobów udziału w życiu miasta jest przekazanie 1,5% swojego podatku na rzecz działającej na terenie Łukowa Organizacji Pożytku Publicznego (OPP).

Przekazanie 1,5% procenta działającej na terenie Łukowa organizacji nie wymaga od nas ponoszenia dodatkowych opłat, dlatego że dotyczy części podatku, który i tak należy się państwu. Wybierając OPP w Łukowie, decydujesz, że te środki wesprą inicjatywy, które na co dzień poprawiają jakość życia w Twojej społeczności.

Nie wiesz, jaką organizację wesprzeć?

Przekazanie 1,5% podatku to nie tylko wybór organizacji, ale podjęcie decyzji o tym, co chcemy zmienić czy poprawić w naszym otoczeniu. Zastanów się, co jest dla Ciebie ważne. Chcesz przyczynić się do poprawy stanu środowiska, zwiększenia liczby lub jakości wydarzeń kulturalnych, czy może wsparcia osób z niepełnosprawnościami? Każdy z nas ma szansę na wywarcie wpływu na lokalną rzeczywistość, wspierając sprawy, które leżą nam na sercu, czy to poprzez pomoc zwierzętom, czy działania na rzecz lepszego rozwoju naszego miasta. Twoje 1,5% ma realny wpływ na otaczającą Cię rzeczywistość. Możesz zainicjować zmianę, którą chcesz zobaczyć w Łukowie.

Jak to zrobić?

Wystarczy, że w swoim zeznaniu podatkowym wpiszesz numer KRS wybranej organizacji i określisz kwotę, jaką chcesz przekazać. Możesz również wskazać cel szczegółowy swojego wsparcia. A jeśli korzystasz z usługi Twój e-PIT, system automatycznie zaproponuje Ci organizację, której w ubiegłym roku przekazałeś 1,5% podatku. Zachęcamy do świadomego wyboru!

Aby ułatwić sobie wybór organizacji pożytku publicznego, którą chcesz wesprzeć swoim 1,5% podatku, skorzystaj z oficjalnej wyszukiwarki KRS dostępnej pod adresem: https://ekrs.ms.gov.pl/web/wyszukiwarka-krs/strona-glowna/.

To narzędzie pozwala na szybkie i precyzyjne wyszukanie organizacji działających w Łukowie. Wystarczy, że wybierzesz rejestr - Stowarzyszenia, inne organizacje społeczne i zawodowe, fundacje, ZOZ, a w polu wyszukiwania wpiszesz nazwę naszego miasta i zaznaczysz Organizacje Pożytku Publicznego. System automatycznie wyświetli listę OPP zarejestrowanych w Łukowie wraz z ich numerami KRS, co znacząco ułatwi dokonanie wyboru i przekazanie wsparcia tam, gdzie ma ono największe znaczenie dla Ciebie i Twojej społeczności.

Wiele cennych informacji, pytania i odpowiedzi na temat przekazywania 1,5% podatku, znajdziesz na stronie: https://www.podatki.gov.pl/pit/jak-przekazac-1-proc-na-opp/#jak-wybrac-opp.

1,5% od Ciebie = 100% dla Miasta!

Przekazując 1,5% podatku na rzecz OPP w swoim mieście, nie tylko wspierasz ważne lokalne inicjatywy, ale również inwestujesz w przyszłość miejsca, które nazywasz swoim domem, swoją małą ojczyzną.