Budżet Obywatelski: projekty zakwalifikowane do głosowania

Już 14 marca ruszy głosowanie na projekty do zrealizowania ze środków Łukowskiego Budżetu Obywatelskiego. Po raz pierwszy w historii samorządu w Łukowie to właśnie mieszkańcy zadecydują, na co wydać część miejskich pieniędzy. W sumie do wyboru będzie aż 11 propozycji inwestycji zgłoszonych przez łukowian.

Poniżej prezentujemy opisy projektów, wskazane przez mieszkańców lokalizacje i uzasadnienia potrzeby realizacji projektów. Informacje te pochodzą z wniosków, które mieszkańcy Łukowa składali do Urzędu Miasta od 7 do 18 lutego. Projekty złożone przez mieszkańców zostały zaopiniowane przez Zespół ds. budżetu obywatelskiego.

Lista dopuszczonych do głosowania projektów (należy kliknąć w nazwę danego projektu, aby wyświetlić jego szczegóły):

 1. Rowerowy majsterkowicz - 10 samoobsługowych stacji napraw rowerów
 2. Zielone płuca Łukowa - część I
 3. Budowa tężni solankowej w parku miejskim w Łukowie
 4. Miasteczko ruchu drogowego
 5. Czy wiem czym oddycham?
 6. Naturalny plac zabaw
 7. Renowacja boiska „Górka”
 8. Utwardzenie terenu - łącznika ul. Parkowej z bulwarem nad Krzną
 9. Remont 350 m chodnika na ul. Sienkiewicza
 10. Oświetlenie i zagospodarowanie łącznika między osiedlami Chącińskiego i Klimeckiego
 11. PUMPTRACK UKF

Wkrótce opublikowane zostaną też niezbędne informacje dotyczące głosowania, które trwać będzie od 14 do 25 marca. Miasto Łuków przypomina też, że prawo udziału w głosowaniu mają mieszkańcy od 13 roku życia. W przypadku zaistnienia takiej przesłanki, do głosu mieszkaniec będzie musiał dołączyć zgodę rodzica lub opiekuna prawnego na oddanie głosu (formularz dostępny do pobrania m.in. POD TYM ADRESEM). Głosowanie będzie polegało na zaznaczeniu znaku „X” na jednym z projektów. Wyniki pierwszej edycji Łukowskiego Budżetu Obywatelskiego podane zostaną do publicznej wiadomości 1 kwietnia 2022 r.