Dzisiaj jest: 24 Października 2018   |   Imieniny obchodzą: Marty, Marcina, Rafała

Listy Burmistrza Łukowa Dariusza Szustka do Mieszkańców

Listy Burmistrza Łukowa Dariusza Szustka do Mieszkańców

Geoportal - System Informacji Przestrzennej Powiatu Łukowskiego

Organizacje pożytku publicznego

 

Pogoda

 

 

 

Marcin Izdebski siódmy w Europie

Marcin Izdebski siódmy w EuropieW zakończonych w dniu 22 października br. Mistrzostwach Europy Juniorów w podnoszeniu ciężarów wystąpił najbardziej utytułowanym zawodnik sekcji podnoszenia ciężarów ŁKS "Orlęta Łuków", Marcin "Cinek" Izdebski. Po zmianie kategorii wagowej (105 kg) i przejściu do wyższej grupy wiekowej można było spodziewać się, że nie będzie łatwo. Najważniejsze, aby pokazać się na pomoście z dobrej strony i pobić swoje rekordy życiowe.

Tak też się stało. W swoim koronnym boju, w rwaniu, Marcin uzyskał kolejno 150, 155 i 158 kg bijąc w ostatniej próbie rekord życiowy o 2 kg. W podrzucie niestety nie było już tak lekko. "Cinek" zaliczył tylko jedną próbę na ciężarze 180 kg, paląc dwa razy podejście do 185 kg. Sił wystarczyło tylko na tyle.

Start należy uznać za udany.

Mistrzem Europy został Khetsuriani Dato z Gruzji wyrywając 173 kg i podrzucając 204, co dało w dwuboju 377 kg. Srebrny medal poleciał do Armenii, a wywalczył go Gasparyan Samuel z wynikiem 374 kg (167+207). Trzecie miejsce zajął drugi z Gruzinów Chkheidze Irakli.

W tej wadze wystąpił też inny nasz reprezentant Dariusz Różański, który z wynikiem 326 kg został sklasyfikowany na VIII miejscu.