Dzisiaj jest: 24 Stycznia 2019   |   Imieniny obchodzą: Felicja, Rafał, Tymoteusz


Przekształcenie prawa użytkowania wieczystego

Burmistrz Miasta Łuków informuje, że z dniem 1 stycznia 2019 r. na mocy ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów, nieruchomości będące własnością Miasta Łuków, oddane w użytkowanie wieczyste, zabudowane budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi lub budynkami mieszkalnymi wielorodzinnymi (w których co najmniej połowę liczby lokali stanowią lokale mieszkalne) wraz z budynkami gospodarczymi, garażami, innymi obiektami budowlanymi lub urządzeniami budowlanymi umożliwiającymi prawidłowe i racjonalne korzystanie z budynków mieszkalnych, stały się własnością dotychczasowych użytkowników wieczystych.

Szczegółowe informacje


Podstrefa ekonomiczna w Łukowie

Podstrefa ekonomiczna w ŁukowieW dniu 24.07.2012 r. odbyło się posiedzenie Rady Ministrów, na którym zostało przyjęte rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie tarnobrzeskiej specjalnej strefy ekonomicznej przedłożone przez ministra gospodarki. W efekcie tej zmiany podstrefa tarnobrzeska zostanie m.in. powiększona o miasto Łuków. Jest to długo oczekiwane zielone światło dla inwestycji budowy podstrefy w Łukowie.

Przewidziano zmiany w powierzchni tarnobrzeskiej specjalnej strefy ekonomicznej. Włączono do niej 48,8947 ha, wyłączono natomiast 4,3600 ha. W efekcie powierzchnia strefy wyniesie 1632,3147 ha i będzie większa o 44,5347 ha. Zostaną nią objęte miasta: Tarnobrzeg, Łuków i Mińsk Mazowiecki.

Na terenie podstrefy Tarnobrzeg powstanie Tarnobrzeski Park Przemysłowo-Technologiczny. W lutym 2012 r. podpisano umowę z firmą Polbut S.A. na wykonanie robót budowlano-montażowych. Inwestycja ma być zakończona w czerwcu 2013 roku. Jest współfinansowana z PO „Rozwój Polski Wschodniej”. Zakłada się, że dzięki niej utworzonych zostanie 1316 nowych miejsc pracy, a nakłady inwestycyjne wyniosą ok. 281,72 mln zł.

W Łukowie, dzięki planowanej działalności inwestycyjnej, ma powstać ponad 500 miejsc pracy, przy nakładach inwestycyjnych na poziomie ok. 124 mln zł.