Opera w Łukowie - Łuków - Oficjalny Serwis Internetowy Miasta
Dzisiaj jest: 17 Sierpnia 2018   |   Imieniny obchodzą: Anita, Julianna, Jacek

Sesja Rady Miasta Łuków

Listy Burmistrza Łukowa Dariusza Szustka do Mieszkańców

Listy Burmistrza Łukowa Dariusza Szustka do Mieszkańców

Geoportal - System Informacji Przestrzennej Powiatu Łukowskiego

Organizacje pożytku publicznego

 

Pogoda

 

 

Opera w Łukowie

Opera w ŁukowieW dniu 11 maja 2018 r. w Hali Sportowej im. Romualda Szajdziuka przy Szkole Podstawowej nr 1 w Łukowie odbył się koncert „Śpiewnik polski w Strasznym dworze”, wpisujący się w cykl koncertów na 100-lecie odzyskania Niepodległości Polski.

Zgromadzeni mieszkańcy usłyszeli najpiękniejsze arie z opery Stanisława Moniuszki „Straszny dwór” (m.in. „arię z kurantem” Stefana, dumkę Jadwigi, arię Skołuby, arie Hanny i Miecznika) oraz utwory innych polskich kompozytorów. Cenieni śpiewacy operowi wcielili się w postacie Miecznika, Hanny, Jadwigi, Damazego, Stefana, Zbigniewa, Cześnikowej i Skołuby, a w dynamiczną akcję sceniczną, nawiązującą do historii opowiedzianej w libretcie opery, zostały wplecione pieśni Fryderyka Chopina, Mieczysława Karłowicza i innych polskich mistrzów oraz pieśni patriotyczne i wojskowe.

Solistom towarzyszył chór i orkiestra kameralna pod opieką śpiewaka operowego Dariusza Stachury.

Wykonawcy wystąpili w kostiumach nawiązujących do strojów z epoki, została przygotowana scenografia nawiązująca do sali w stylu dworkowym: na wpół biesiadnej na wpół rycerskiej.

Na inscenizację zaprosili: Burmistrz Łukowa Dariusz Szustek, Fundacja Dariusza Stachury „CANTO PRO CLASSICA” oraz Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łukowie Karol Ciołek. Wydarzenie artystyczne wsparła Fundacja BGK im. J.K. Steczkowskiego oraz Fundacja PKO Banku Polskiego.

Opera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w ŁukowieOpera w Łukowie