KSW Łuków z brązowym medalem Mistrzostw Europy - Łuków - Oficjalny Serwis Internetowy Miasta
Dzisiaj jest: 14 Sierpnia 2018   |   Imieniny obchodzą: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Sesja Rady Miasta Łuków

Listy Burmistrza Łukowa Dariusza Szustka do Mieszkańców

Listy Burmistrza Łukowa Dariusza Szustka do Mieszkańców

Geoportal - System Informacji Przestrzennej Powiatu Łukowskiego

Organizacje pożytku publicznego

 

Pogoda

 

 

KSW Łuków z brązowym medalem Mistrzostw Europy

KSW Łuków z brązowym medalem Mistrzostw EuropyW dniach 1-10 września br. w Skopje (Macedonia) odbyły się Mistrzostwa Europy WAKO (World Associacion Kickboxing Organization) Kadetów i Juniorów. W tegorocznych mistrzostwach kontynentu wystartowało ponad 1500 zawodników z 37 państw. W reprezentacji Polskiego Związku Kickboxingu znalazło się 125 kadetów i juniorów, w tym aż pięciu podopiecznych trenera Zenona Pawlikowskiego z sekcji kickboxingu KSW Łuków - klubu działającego w ramach Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Nasz Region” przy OSiR w Łukowie.

W formule pointfighting polscy kadeci wywalczyli trzy brązowe medale, jeden z nich zdobyła Łukowianka Amelia Wasilewska, która rywalizowała w kategorii kadetów młodszych do 28 kg. W pointfighting walczyła również Marta Pawlikowska, która w fazie eliminacyjnej kategorii do 46 kg kadetów starszych przegrała z Włoszką Rihabe Abbassi oraz Dorian Siekierzyński, który walczył w kategorii do 42 kg kadetów młodszych i swój udział zakończył na ćwierćfinale ulegając Noelowi Salzburger z Austrii.

W formule light contact polscy kadeci wywalczyli również trzy brązowe medale, ale niestety żaden z nich nie zawisł na szyi łukowskich zawodniczek, gdyż w kategorii do 65 kg kadetów starszych Martyna Czerepińska odpadła w eliminacjach przegrywając z Irlandką Eadaoin Mccrawe, a startująca w kategorii do 42 kg kadetów starszych Natalia Zarzycka w ćwierćfinale uległa Greczynce Aleksandrze Armakola.

Trener Zenon Pawlikowski jest zadowolony z postawy swoich zawodników. Mówi, że walczyli ambitnie, oddali całe serce w walce. Amelia Wasilewska potwierdziła swój ogromny talent i zdobyła brązowy medal. Jej wynik przechodzi do historii jako kolejny 8 medal Łukowian w mistrzostwach WAKO (rok 1992 - A.Wierzchowski, 2009 - 2 x A. Maksim, 2011 i 2012 - A. Osial, 2014 i 2016 M. Pawlikowska).

Amelia Wasilewska jest uczennicą V klasy sportowej w Szkole Podstawowej nr 1 w Łukowie. Kickboxing trenuje stosunkowo krótko, bo dopiero dwa lata. W zawodach startuje od roku, ale jej kariera rozwija się błyskawicznie. Sama zawodniczka relacjonuje: „dotychczas startowałam na zawodach w Piasecznie, Katowicach i Rydzynie k. Leszna, zawsze wygrywałam. Na Mistrzostwach Polski też wszystkie walki rozstrzygnęłam na swoją korzyść, zdobyłam dwa złote medale. W Macedonii było ciężko, wszystkie przeciwniczki były bardzo dobre. Węgierka, z którą walczyłam o wejście do finału była bardzo, bardzo szybka... ale za rok spróbuję z nią wygrać”.

Wyjazd łukowskich zawodników na Mistrzostwa Europy był możliwy dzięki wsparciu Burmistrza Miasta Łuków - Pana Dariusza Szustka, - Wójta Gminy Łuków - Pana Mariusza Osiaka, Zarządu Powiatu Łukowskiego oraz oczywiście dzięki zaangażowaniu i pomocy rodziców.

Historia

W 30 - letniej historii kickboxingu na Ziemi Łukowskiej na zawodach tej rangi czyli mistrzostwach świata i Europy organizowanych przez najważniejszą i największą federację kickboxingu na świecie WAKO (World Associacion Kickboxing Organization), Łukowianie zdobyli 8 medali:

1992 - ME - Warna (Węgry) - brązowy medal - Artur Wierzchowski-senior - trener K. Pucyk

2009 - ME - Pula (Chorwacja) - złoty i brązowy medal - Anna Maksim - junior - trener Z. Pawlikowski

2011 - ME - Lignano (Włochy) - brązowy medal Agnieszka Osial - junior - trener Z. Pawlikowski

2012 - MŚ - Bratysława (Słowacja) - brązowy medal Agnieszka Osial - junior - trener Z. Pawlikowski

2014 - ME - Rimini (Włochy) - brązowy medal – Marta Pawlikowska - kadet mł.  -trener Z. Pawlikowski

2016 - MŚ - Dublin (Irlandia) - brązowy medal – Marta Pawlikowska - kadet st. - trener Z. Pawlikowski

2017 - ME - Skopje (Macedonia) - brązowy medal – Amelia Wasilewska - kadet mł. - trener Z. Pawlikowski

Treningi w KSW Łuków dla przyszłych mistrzów kickboxingu

W tym roku szkolnym zajęcia rozpoczną się dla młodzieży w wieku powyżej 12 lat we wtorek 12 września o godz.18.30, a dla dzieci 6-9 lat i 10-11 lat pierwszy trening odbędzie się w sobotę 16 września o godz. 9.00. Zajęcia odbywają się na sali przy ul. Warszawskiej 24.